Do programu "Rodzina 500 plus" dodawane będą kolejne elementy

Podczas piątkowego spotkania z wielodzietnymi rodzinami w Józefowie szefowa rządu zapowiedziała, że do programu dodawane będą już wkrótce kolejne elementy. - Będziemy dodawać rzeczy, które są ważne dla polskich rodzin - podkreśliła.
Do programu "Rodzina 500 plus" dodawane będą kolejne elementy
Beata Szydło zapowiedziała, że będą kolejne elementy programu "Rodzina 500 plus" (fot. pixabay)

Premier Beata Szydło podkreśliła, że "Rodzina 500 plus" to najważniejszy program rządu, przyjęty bardzo szybki, który z jednej strony ma zapewnić wsparcie dla tych rodzin, które są w trudniejszej sytuacji materialnej, ale z drugiej strony ma dać jasny sygnał: Polsce zależy na rodzinach, polskie państwo, polski rząd będzie wspierał rodziny.

Premier oceniła, że w ciągu 100 dni funkcjonowania jej gabinetu udało się stworzyć dobry klimat wokół polskiej rodziny, który - jak podkreśliła - jest tematem ponad podziałami politycznymi. - Chcę podziękować tym wszystkim, którzy poparli nasz program w Sejmie i tym wszystkim, którzy się wstrzymali, mimo że go krytykowali. Chcę podziękować klubom opozycyjnym za to, że pomimo krytyki potrafili dostrzec w tym programie zalety, a przede wszystkim potrafili dostrzec rodzinę - mówiła.

Szydło podkreśliła, że w tym czasie udało się wdrożyć inne rozwiązania służące rodzinie: ustawę znoszącą obowiązek szkolny sześciolatków oraz ustawę zakazującą odbierania rodzicom dzieci ze względu na biedę.

Szydło mówiła też, że rządowi PiS udaje się realizować program prorodzinny, który - przekonywała - jest realnym wsparciem dla polskich rodzin. - Tak jak mówiłam w expose i powtarzam to wszędzie - polska rodzina jest dla nas najważniejszym podmiotem, chcemy go wspierać z całych sił - zadeklarowała szefowa rządu.

Premier w piątek spotka się jeszcze seniorami w Makowie Mazowieckim.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

A dlaczego nie pamięta się o dziadkach i babciach w rodzinie ? Chyba nie trzeba nikogo przekonywać, jak ważny jest szacunek dla tych co wychowali poprzednie pokolenie i często, będąc już na emeryturze wspierają także wnuki. Senior powinien mieć swoje miejsce w rodzinie, i pani premier tez powinna o... tym pamiętać. rozwiń

senior, 2016-02-28 22:18:25 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE