PARTNER PORTALU
  • BGK

Do programu "Rodzina 500 plus" dodawane będą kolejne elementy

  • PAP    26 lutego 2016 - 16:25
Do programu "Rodzina 500 plus" dodawane będą kolejne elementy
Beata Szydło zapowiedziała, że będą kolejne elementy programu "Rodzina 500 plus" (fot. pixabay)

Podczas piątkowego spotkania z wielodzietnymi rodzinami w Józefowie szefowa rządu zapowiedziała, że do programu dodawane będą już wkrótce kolejne elementy. - Będziemy dodawać rzeczy, które są ważne dla polskich rodzin - podkreśliła.
Premier Beata Szydło podkreśliła, że "Rodzina 500 plus" to najważniejszy program rządu, przyjęty bardzo szybki, który z jednej strony ma zapewnić wsparcie dla tych rodzin, które są w trudniejszej sytuacji materialnej, ale z drugiej strony ma dać jasny sygnał: Polsce zależy na rodzinach, polskie państwo, polski rząd będzie wspierał rodziny.

Premier oceniła, że w ciągu 100 dni funkcjonowania jej gabinetu udało się stworzyć dobry klimat wokół polskiej rodziny, który - jak podkreśliła - jest tematem ponad podziałami politycznymi. - Chcę podziękować tym wszystkim, którzy poparli nasz program w Sejmie i tym wszystkim, którzy się wstrzymali, mimo że go krytykowali. Chcę podziękować klubom opozycyjnym za to, że pomimo krytyki potrafili dostrzec w tym programie zalety, a przede wszystkim potrafili dostrzec rodzinę - mówiła.

Szydło podkreśliła, że w tym czasie udało się wdrożyć inne rozwiązania służące rodzinie: ustawę znoszącą obowiązek szkolny sześciolatków oraz ustawę zakazującą odbierania rodzicom dzieci ze względu na biedę.

Szydło mówiła też, że rządowi PiS udaje się realizować program prorodzinny, który - przekonywała - jest realnym wsparciem dla polskich rodzin. - Tak jak mówiłam w expose i powtarzam to wszędzie - polska rodzina jest dla nas najważniejszym podmiotem, chcemy go wspierać z całych sił - zadeklarowała szefowa rządu.

Premier w piątek spotka się jeszcze seniorami w Makowie Mazowieckim.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • senior, 2016-02-28 22:18:25

    A dlaczego nie pamięta się o dziadkach i babciach w rodzinie ? Chyba nie trzeba nikogo przekonywać, jak ważny jest szacunek dla tych co wychowali poprzednie pokolenie i często, będąc już na emeryturze wspierają także wnuki. Senior powinien mieć swoje miejsce w rodzinie, i pani premier tez powinna o... tym pamiętać.  rozwiń