PARTNER PORTALU
  • BGK

Dodatkowe 5 mln zł na wsparcie warszawskich seniorów, bezdomnych i niepełnosprawnych

  • JRP    4 kwietnia 2018 - 13:22
Dodatkowe 5 mln zł na wsparcie warszawskich seniorów, bezdomnych i niepełnosprawnych
Zeszłoroczny konkurs Miss Świata na Wózku, który odbył się w Warszawie (fot. warszawa.pl)

Warszawa przeznaczy dodatkowe 5 mln zł na nowy Ośrodek Wsparcia dla Seniorów, na pomoc dla osób bezdomnych, trzy kulturoteki i konkurs Miss i Mistera Polski na Wózku.
- Podjęliśmy kilka ważnych decyzji dotyczących naszej działalności społecznej - mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy. - Po pierwsze, zdecydowaliśmy o utworzeniu na Bemowie Ośrodka Wsparcia dla Seniorów. Na ten cel przeznaczymy w 2018 roku ponad 2 mln zł. Po drugie, wolski ośrodek pomocy społecznej stanie się koordynatorem pomocy dla osób bezdomnych. Sfinansujemy także wyposażenie trzech wawerskich kulturotek i włączymy się w organizację konkursu Miss i Mistera Polski na Wózku.

Ośrodek Wsparcia dla Seniorów powstanie przy ul. Lazurowej 14. Bemowo to jedna z ostatnich dzielnic, która nie uruchomiła jeszcze takiej placówki.

Dzięki ośrodkowi starsze osoby będą miały całodzienną opiekę, rehabilitację, posiłki, a także różnego rodzaju warsztaty, spotkania i zajęcia. Urząd szacuje, że z usług ośrodka w różnych formach będzie korzystać 130 osób. Placówka ma zacząć działać w styczniu 2019 r.

Ośrodek Pomocy Społecznej na Woli będzie koordynatorem pomocy udzielanej osobom bezdomnym. Do jego zadań będzie należało między innymi kierowanie do schronisk według jednolitych zasad i procedur, współpraca z gminami, monitorowanie i ocena efektywności działań podejmowanych na rzecz osób bezdomnych w schroniskach.

Miasto przekaże dzielnicy Wawer 1,5 miliona złotych na zakup urządzeń i systemów bibliotecznych do budowanych trzech nowoczesnych kulturotek, czyli nowoczesnych bibliotek. Łączny koszt tych inwestycji wyniesie blisko 12 mln zł. 

Placówki będą wyposażone w odświeżony księgozbiór, wielofunkcyjne wyposażenie i systemy zabezpieczeń woluminów, w stanowiska samodzielnych wypożyczeń, całodobowe zautomatyzowane „wrzutnie”, inteligentny regał, skaner do digitalizacji zbiorów.

Warszawa będzie miastem-gospodarzem pierwszych wyborów Mistera Polski na Wózku i piątych Miss Polski na Wózku.

Miasto, wydając 250 tys. zł, pokryje kosztów artystyczne, techniczne, związane z zapewnieniem bezpieczeństwa i porządku oraz dostosowania wydarzenia do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Finał wyborów odbędzie się 8 września.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.