PARTNER PORTALU
 • BGK

Dolnośląska Nowoczesna cofnęła Jarosowi rekomendację do kandydowania w wyborach prezydenta Wrocławia

 • PAP/JS    14 maja 2018 - 22:08
Dolnośląska Nowoczesna cofnęła Jarosowi rekomendację do kandydowania w wyborach prezydenta Wrocławia
Michał Jaros rekomendację Nowoczesnej do startu w wyborach na prezydenta Wrocławia otrzymał w marcu. (fot. mat. pras.)

Zarząd regionu dolnośląskiego Nowoczesnej cofnął Michałowi Jarosowi rekomendację do kandydowania w wyborach na prezydenta Wrocławia – powiedział szef dolnośląskich struktur partii Tadeusz Grabarek.
 • Sam Michał Jaros o decyzji zarządu regionu dowiedział się od dziennikarzy i nie chciał jej komentować.
 • Zapowiedział, że do sprawy odniesie się we wtorek o godz. 10 na konferencji prasowej we Wrocławiu.
 • Jak wynika z nieoficjalnych informacji, decyzja, która zapadła na poniedziałkowym posiedzeniu była konsultowana z przewodniczącą partii Katarzyną Lubnauer.

Region chce zawiązać koalicję ze środowiskiem obecnego prezydenta miasta Rafała Dutkiewicza i SLD, której wspólnym kandydatem na prezydenta Wrocławia miałby zostać Jacek Sutryk. Władze krajowe Nowoczesnej mają zająć się sprawą w najbliższym czasie.

Michał Jaros rekomendację Nowoczesnej do startu w wyborach na prezydenta Wrocławia otrzymał w marcu. W ostatnich tygodniach pojawiły się spekulacje, że Nowoczesna rozważa jednak zmianę kandydata i zamiast Jarosa poprze Jacka Sutryka, dyrektora Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia, który ma być kandydatem wspieranym przez obecnego prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza.

W poniedziałek wieczorem o kwestii przeniesienia poparcia rozmawiał zarząd regionu dolnośląskiego Nowoczesnej. Przewodniczący struktur i członek zarządu krajowego Nowoczesnej Tadeusz Grabarek powiedział, że zarząd regionu podjął jednogłośnie uchwałę wyrażającą zgodę na zawarcie porozumienia koalicyjnego przez Nowoczesną ze środowiskiem prezydenta Dutkiewicza i SLD.

Elementem porozumienia jest to, że wszystkie środowiska zawierające koalicję mają wycofać swoich dotychczasowych kandydatów i poprzeć wspólnego kandydata Jacka Sutryka. "Zarząd tym samym cofnął rekomendację do kandydowania na to stanowisko Michałowi Jarosowi" - oświadczył Grabarek.

Uchwała zarządu regionu dolnośląskiego trafi teraz do zarządu krajowego Nowoczesnej, który podejmie ostateczną decyzję ws. zawarcia koalicji. Jak mówił Grabarek, najbliższe posiedzenie zarządu odbędzie się we wtorek. "To jeszcze nie jest przesądzone, ale mam nadzieję, że zarząd krajowy zrozumie potrzebę Wrocławia i że wobec tego, kogo wystawiła PO we Wrocławiu (kandydatem PO jest Kazimierz M. Ujazdowski), nie możemy zrobić nic innego" - powiedział.

"Czekamy teraz, co nasz kandydat zrobi, czy włączy się w ten projekt i zechce zostać wiceprezydentem Wrocławia, czy też pójdzie swoją własną polityczną drogą. Tego nie wiem" - dodał.

Sam Michał Jaros o decyzji zarządu regionu dowiedział się od dziennikarzy i nie chciał jej komentować. Zapowiedział, że do sprawy odniesie się we wtorek o godz. 10 na konferencji prasowej we Wrocławiu.

W ubiegłą środę Jaros - odnosząc się do spekulacji dot. możliwości cofnięcia mu poparcia - zadeklarował w rozmowie z portalem Onet, że "jest i będzie kandydatem na prezydenta Wrocławia bez względu na polityczne rozmowy i wyborcze koalicje".

Jak wynika z nieoficjalnych informacji, decyzja, która zapadła na poniedziałkowym posiedzeniu była konsultowana z przewodniczącą partii Katarzyną Lubnauer, z którą Grabarek rozmawiał również bezpośrednio przed posiedzeniem.

Szefowa Nowoczesnej pytana o decyzję ws. cofnięcia rekomendacji Jarosowi podkreśliła, że wciąż nie ma decyzji zarządu krajowego w tej sprawie. Zapowiedziała, że zarząd zajmie się kwestią kandydata w wyborach prezydenckich we Wrocławiu w najbliższym czasie. "Naszym kandydatem w dalszym ciągu jest Michał Jaros" - powiedziała Lubanuer.

REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Modernizujmy armię rozsądnie. Wnioski po Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach ⬇️ @polskathetimes @EECKatowice polskatimes.pl/strefa-biznesu…
  @EECKatowice - (RT) @PZLSwidnik
 • W wiceministrem zdrowia Zbigniewem J. Królem @MinZdrowia na @EECKatowice rozmawialiśmy m.in. o zdrowiu publicznym. Po I wojnie światowej Polska była wschodnioeuropejskim liderem w tej dziedzinie #zdrowiepubliczne #EKG2018 #EEC2018 bit.ly/2kezwvf https://t.co/TL0Aq2HW8R
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.