PARTNER PORTALU
  • BGK

Dolnośląskie: Pogotowie przeciwpowodziowe w Jeleniej Górze. Sytuacja coraz trudniejsza

  • PAP/KDS    29 października 2017 - 15:43
Dolnośląskie: Pogotowie przeciwpowodziowe w Jeleniej Górze. Sytuacja coraz trudniejsza

Po tym jak przez woj. dolnośląskie przeszedł orkan Grzegorz, wzrasta tam zagrożenie powodziowe. W niedzielę (29.10) pogotowie przeciwpowodziowe ogłoszono w Jeleniej Górze. W poniedziałek (30.10) o godz. 9.30 zaplanowano zebranie sztabu kryzysowego.
Wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak przedstawił raport o sytuacji w regionie i poinformował w niedzielę po południu, że jedna osoba w efekcie nawałnicy związanej z orkanem Grzegorz została przygnieciona przez drzewo i trafiła do szpitala w Świdnicy.

62 tys. odbiorców jest pozbawionych prądu. Najwięcej utrudnień tego typu jest w powiecie bolesławieckim, jeleniogórskim i wałbrzyskim. Straż pożarna interweniowała w regionie już 1172 razy. 192 budynki mieszkalne zostały uszkodzone, w tym zerwane zostały w 21 wypadkach dachy, uszkodzone zostały 143 dachy na budynkach - napisano w komunikacie.

Wojewoda poinformował, że w regionie na rzekach przekroczone są dwa stany alarmowe na rzekach: Kwisa i Bystrzyca Dusznicka oraz ogłoszono 14 stanów ostrzegawczych.

Prezydent Jeleniej Góry ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe z powodu wzrostu stanu wód na rzece Bóbr i rzece Kamienna. Doszło do podtopień trzech budynków m.in. w Kamiennej i Jeleniej Górze. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • POdmuchuje, 2017-10-29 20:33:18

    Grzegorz to pestka - jak POwieje Borys - to będzie zawierucha...