PARTNER PORTALU
  • BGK

Dolnośląskie: ponad 190 interwencji straży w związku z wichurami

  • PAP/JS    18 stycznia 2018 - 22:56
Dolnośląskie: ponad 190 interwencji straży w związku z wichurami
Jak powiedział dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratowniczej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu, do godziny 22 strażacy interweniowali w regionie ponad 190 razy (fot. pixabay.com)

Ponad 190 razy interweniowali strażacy na Dolnym Śląsku w związku z przechodzącymi przez region wichurami. W Stroniu Śląskim, w powiecie kłodzkim, wiatr zerwał dach z wielorodzinnego budynku; nie ma informacji o osobach rannych.
Jak powiedział dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratowniczej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu, do godziny 22 strażacy interweniowali w regionie ponad 190 razy. "To były głównie wyjazdy do powalonych drzew" - powiedział dyżurny.

Najpoważniejsze zdarzenie miało miejsce w Stroniu Śląskim, w powiecie kłodzkim. Wiatr zerwał tam dach z domu, w którym mieszka 15 rodzin. "Budynek został zabezpieczony, a mieszkańcom udzielono pomocy" - wskazał.

Najwięcej interwencji straż przeprowadziła w powiatach: zgorzeleckim, jeleniogórskim, lubańskim i lwóweckim. Tam też może być najwięcej awarii energetycznych. Według Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego bez prądu na Dolnym Śląsku pozostaje niemal 8 tys. odbiorców.

Z powodu złych warunków atmosferycznych opóźnione są loty na wrocławskim lotnisku.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.