PARTNER PORTALU
  • BGK

Dolnośląskie, wichury: Zablokowane drogi i linie kolejowe

  • PAP/AT    6 października 2017 - 07:05
Dolnośląskie, wichury: Zablokowane drogi i linie kolejowe
Wichury spowodowały utrudnienia na kolei (fot.pixabay.com)

Ponad 1600 interwencji straży pożarnej, 6 osób rannych oraz ponad 100 uszkodzonych budynków - to bilans wichury na Dolnym Śląsku. Z powodu wiatru były też zablokowane niektóre drogi - DK3 w okolicach Nowej Wsi Leg. i DK35 w okolicach Świdnicy oraz linie kolejowe.
Strażacy interweniowali 1600 razy, uszkodzonych zostało ponad 100 budynków w regionie, a rano bez prądu pozostaje nadal 46,5 tys. gospodarstw domowych. W nocy było ich ponad 111 tys. Najmocniej wiało w zachodniej części Dolnego Śląska. W miejscowości Wiązów wiatr zerwał kopułę z wieży zabytkowego budynku.

Zablokowane są niektóre linie kolejowe, m.in. na trasach Trzebnica-Psie Pole, Szklarska Poręba-Harrahov. Zablokowanych jest także kilka dróg - podały służby wojewody dolnośląskiego .

Obwodnica autostradowa Wrocławia była zablokowana w nocy, ponieważ wiatr zerwał na jezdnię tablicę informacyjną. Inne drogi blokowały przede wszystkim spadające gałęzie i konary drzew.

Jak podało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego we Wrocławiu, w wyniku nawałnicy ucierpiało sześć osób, w tym dwóch strażaków. "Na szczęście nie ma ofiar śmiertelnych" - powiedział dyżurny.

W Kaliszu silny wiatr wiał od godz. 20; straż pożarna interweniowała kilkadziesiąt razy. Pozrywane są dachy w kilku posesjach, zostały także zniszczone dwa samochody. Jest wiele awarii prądu, tak w Kaliszu, jak i w gminach na terenie powiatu kaliskiego.

Jak podała straż pożarna, w Ostrowie Wlkp. w okolicy tamtejszej katedry drzewo przygniotło kobietę. Odwieziono ją do szpitala w Ostrowie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.