PARTNER PORTALU
  • BGK

Drogie biura dla agencji

  • PAP/JL    20 czerwca 2016 - 07:16
Drogie biura dla agencji
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przepłacała za wynajmowane biura dla swych regionalnych placówek. Fot. Pixabay.com

Miliony złotych straciła Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na skutek niekorzystnych umów na wynajem powierzchni biurowych.
Sprawa dotyczy umów podpisywanych jeszcze za kadencji poprzedniego zarządu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (2007-2015) i została ujawniona podczas audytu zleconego przez obecnego prezesa agencji Daniela Obajtka – pisze „Nasz Dziennik”.

Nieprawidłowości stwierdzone zostały przez audytorów w trakcie analizy 122 umów i aneksów do podpisanych wcześniej kontraktów na wynajem powierzchni biurowych dla wojewódzkich i powiatowych placówek Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Okazuje się, że część umów była bardzo niekorzystna dla agencji, która straciła z tego powodu ponad 6 mln zł, gdyż zapłaciła wynajmującym podmiotom za lokale więcej, niż powinna.

Jak zapowiedział obecny szef Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, w najbliższych tygodniach do prokuratury będą kierowane wnioski o zbadanie zakwestionowanych umów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.