PARTNER PORTALU
  • BGK

Dyrektor z łódzkiego magistratu zatrzymany przez CBA

  • pap/em    15 marca 2017 - 12:39
Dyrektor z łódzkiego magistratu zatrzymany przez CBA
Grzegorz N. odpowiadał m.in. za budowę nowego dworca Łódź Fabryczna (fot. mat. CBA)

Centralne Biuro Śledcze zatrzymało w środę Grzegorza N. b. dyrektora w Urzędzie Miejskim w Łodzi, obecnie dyrektora Zarządu Inwestycji Miejskich. Oprócz niego zatrzymano trzy inne osoby - dowiedziano się w źródłach bliskich śledztwa.
• Zatrzymania dotyczą wielowątkowego śledztwa. Niektóry zarzuty mają charakter korupcyjny.

• Czynności wyjaśniające trwają, więc nie wiadomo jakich czynów mieli się dopuścić zatrzymani ani jaką szkodę majątkową wyrządzili.

• Grzegorz N. obecnie pełni funkcję dyrektora Zarządu Inwestycji Miejskich Urzędu Miasta Łodzi, która zajmuje się prowadzeniem miejskich inwestycji.

Piotr Kaczorek z Wydziału Komunikacji Społecznej CBA potwierdził, że agenci z łódzkiej delegatury biura zatrzymali b. dyrektora Zarządu Dróg i Transportu Urzędu Miasta Łodzi. Pozostali zatrzymani, to dwóch pracowników PGE Dystrybucja SA Oddział w Łodzi oraz przedsiębiorca - powiedział Kaczorek.

"Zatrzymania dotyczą wielowątkowego śledztwa i zostały zrealizowane na postanowienia prokuratury regionalnej w Łodzi. B. dyrektor i przedsiębiorca usłyszą tam zarzuty o charakterze korupcyjnym, a dwóch pracowników PGE Dystrybucja - zarzuty oszustwa" - podkreślił.

Kaczorek nie chciał precyzować, jakich czynów mieli się dopuścić zatrzymani ani jaką szkodę majątkową wyrządzili. Zaznaczył, że czynności trwają, a ewentualnych dodatkowych informacji może udzielić wyłącznie prokuratura.

Grzegorz N. obecnie pełni funkcję dyrektora Zarządu Inwestycji Miejskich Urzędu Miasta Łodzi, która zajmuje się prowadzeniem miejskich inwestycji, koordynuje najważniejsze inwestycje liniowe oraz kubaturowe. Wcześniej - od kwietnia 2012 r. do 1 lipca 2016 r. - był dyrektorem Zarządu Dróg i Transportu UMŁ, m.in. odpowiadającym za stan dróg w mieście oraz nadzorującym ich budowę.

W przeszłości był również wicedyrektorem w łódzkim oddziale Gospodarowania Nieruchomościami PKP. Odpowiadał m.in. za budowę nowego dworca Łódź Fabryczna oraz przebudowę stacji Łódź Żabieniec.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.