PARTNER PORTALU
  • BGK

Dzięki 500 plus o 7 proc. więcej dzieci wyjedzie na wakacje

  • KDS    8 czerwca 2017 - 15:56
Dzięki 500 plus o 7 proc. więcej dzieci wyjedzie na wakacje
Pieniądze z 500 plus, podwyżki płac, dobra sytuacja na rynku pracy - to wszystko spowodowało, że w tym roku na wakacje wyjedzie więcej dzieci. (fot. pixabay.com)

Dzięki pieniądzom z programu Rodzina 500 plus więcej dzieci wyjedzie na wakacje - wynika z badania firmy Mondial Assistance.
W tym roku przeszło 16 mln Polaków planuje wyjechać na wakacje. Okazuje się, że w tym gronie większa będzie liczba najmłodszych wczasowiczów. - Dzięki świadczeniu z programu Rodzina 500 plus około siedem procent więcej dzieci wyjedzie na wakacje - informuje Tomasz Frączek z Mondial Assistance. 

Ponad 4,2 mln (26 proc) Polaków będzie wypoczywało poza granicami kraju. Pozostałe 12,3 mln (74 proc.) zdecydowało się na wypoczynek w Polsce. 

Czytaj więcej: Kryteria 500 plus będą inne. 1/3 dzieci do żłobków, pojawią się asystenci rodziny

To nie pierwsze badanie, które potwierdza ten trend. Także z ankiety przeprowadzonej na zlecenie "Dziennika Gazet Prawnej" dowiemy się, że nie tylko świadczenie rodzinne zachęciło do wykupywania wyjazdów. Dochodzi do tego również najniższa od 26 lat stopa bezrobocia, podwyżki pensji, rosnące zatrudnienie. 

Efekt to ponad 33 proc. badanych deklarujących, że wypoczywać będą wraz z dziećmi na wczasach w kraju. Uroki zagranicznych kurortów poznawać będzie niecałe 9 proc. rodziców z dziećmi. 

Czytaj więcej: Obroty rosną dzięki 500 plus

Na kolonie lub obóz posłanych będzie natomiast jedynie 5,4 proc. najmłodszych. W większości będą to imprezy w Polsce. Planów na zbliżające się wakacje dla swoich dzieci wciąż nie ma 35 proc. rodzin, a mniej niż 30 proc. już wie, że nigdzie ich w tym roku nie wyśle - podaje "DGP"

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.