PARTNER PORTALU
  • BGK

Dzień Dziadka i Babci. W Szczecinie rozdano seniorom opaski odblaskowe

  • JS    22 stycznia 2018 - 22:43
Dzień Dziadka i Babci. W Szczecinie rozdano seniorom opaski odblaskowe
Urzędnicy i funkcjonariusze wyposażeni w świecące upominki czekali na przechodniów w okolicy ronda Ułanów Podolskich w Zdrojach (fot. Szczecin/UM)

400 opasek odblaskowych trafiło do starszych mieszkańców Szczecina z okazji Dnia Babci i Dziadka. Uliczną akcję zorganizował Referat ds. Organizacji Ruchu Urzędu Miasta, wraz z Policją i Strażą Miejską.
Urzędnicy i funkcjonariusze wyposażeni w świecące upominki czekali na przechodniów w okolicy ronda Ułanów Podolskich w Zdrojach. Tym razem spotkanie z nimi wywoływało jedynie uśmiech na twarzach zaczepianych osób. Szczecinianie, przede wszystkim osoby starsze, do których skierowana była akcja, oprócz życzeń i prezentu, otrzymywali również informację o tym, jak bezpiecznie poruszać się po ulicach.

- Taki mały gadżet naprawdę może zwiększyć nasze bezpieczeństwo, a nawet uratować życie – mówi Marcin Charęza, kierownik referatu ds. organizacji ruchu UM. – Szczególnie o tej porze roku "szarość dnia" sprawia, iż nie zawsze jesteśmy widoczni dla kierowców. Dzięki odblaskom widać nas nawet z ponad 100 metrów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Wojtek, 2018-01-23 11:36:17

    Noszenie odblaskow powinno byc w Polsce standardem, jak np. na polnocy wysp brytyjskich. Jesli ktos chcialby kupic modne, miejskie odblaski to zapraszam do swojego sklepu reflectiz.pl