PARTNER PORTALU
  • BGK

Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia. Elżbieta Rafalska nagrodziła najlepszych pracowników

  • KDS    25 stycznia 2018 - 14:27
Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia. Elżbieta Rafalska nagrodziła najlepszych pracowników
Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia wypada 27 stycznia (fot. Twitter/Ministerstwo Rodziny)

Elżbieta Rafalska, minister pracy, rodziny i polityki społecznej z okazji zbliżającego się dnia Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia (wypada 27 stycznia) złożyła przedstawicielom tej branży serdeczne życzenia oraz wręczyła nagrody i wyróżnienia.
  • Pracownicy służb zatrudnienia swoje święto obchodzą 27 stycznia.
  • Z tej okazji Elżbieta Rafalska i Stanisław Szwed złożyli im życzenia oraz wręczyli dyplomy i wyróżnienia.
  • W sumie za swoją pracę nagrodzonych zostało 83 pracowników urzędów pracy z całej Polski.  

Jak zauważyła minister Rafalska, niskie bezrobocie oznacza, że w rejestrach pozostają osoby długotrwale bezrobotne, których powrót do zatrudnienia wymaga - przede wszystkich od pracowników urzędów pracy - bezpośredniej i intensywnej pracy z klientem oraz podjęcia kompleksowych działań wspierających tę osobę w jej powrocie na rynek pracy.

Wyzwaniem w najbliższym czasie będzie również realizacja zadań związanych z zatrudnianiem cudzoziemców spoza UE w Polsce – dodała minister, która brała udział w konferencji zorganizowanej z okazji zbliżającego się święta.

Chodzi tu m.in. o rejestrację oświadczeń o zamiarze powierzenia wykonywania pracy cudzoziemcowi, przygotowywanie informacji starosty o braku możliwości zaspokojenia potrzeb kadrowych w oparciu o lokalny rynek pracy czy aktywizacji zawodowej bezrobotnych cudzoziemców. Realizacja tych zadań oznacza konieczność zwiększania wysiłków i nakładu pracy po stronie wielu urzędów w Polsce, w szczególności jednak powiatowych urzędów pracy.

Życzenia pracownikom służb zatrudnienia złożył również wiceminister Stanisław Szwed. - Nasza praca przynosi lepsze efekty, gdy mamy dobrą komunikację, zapewniamy przepływ informacji, dzielimy się wiedzą i doświadczeniem oraz pracujemy zespołowo. Uzyskane przez Publiczne Służby Zatrudnienia rezultaty, to efekt pracy wszystkich pracowników – mówił wiceminister Szwed, który zapoznał gości konferencji ze zmianami prawnymi zachodzącymi w obszarze rynku pracy.×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.