PARTNER PORTALU
  • BGK

Dzień Samorządu Terytorialnego w pałacu: Andrzej Duda odznaczy samorządowców

  • GP    29 maja 2017 - 07:48
Dzień Samorządu Terytorialnego w pałacu: Andrzej Duda odznaczy samorządowców
Andrzej Duda piastuje urząd prezydenta od dwóch lat. (fot.KPRR/prezydent.pl)

Prezydent Andrzej Duda w Warszawie uhonoruje odznaczeniami państwowymi przedstawicieli samorządu.
Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego w Pałacu Prezydenckim o godz 11.00 odbędzie się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych przedstawicielom samorządu terytorialnego. W ramach tego spotkania planowane jest wystąpienie prezydenta Andrzeja Dudy.

Święto, z okazji którego przyznane zostaną odznaczenia przypadło w sobotę (27 maja). Więcej o obchodach przeczytasz tutaj.

Dzień Samorządu Terytorialnego ustanowiony został przez Sejm w 2000 roku dla upamiętnienia pierwszych wyborów samorządowych. Te odbyły się w 1990 roku.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • szary obywatel, 2017-05-29 11:04:33

    A kto odznaczy obywateli utrzymujących tzw. samorządowców i ich dwory? Osobiście nie widzę by coś konkretnego robili samorządowcy dla szarych obywateli. Kilka złotych, które wydają na tzw. inwestycje, to okruchy spadające z pańskiego stołu, nieznaczny ułamek zabranych podatków i opłat obywatelom. D...laczego nie odznaczacie pracowników wstających o 4 rano, pracujących za grosze pod 10-12 godzin, którym obierane jest 50% wydatków na wynagrodzenia w formie podatków, zusów, nfzetów.  rozwiń
  • Hen, 2017-05-29 09:20:25

    Zaczyna się PISowskie przedwyborcze lizanie tyłków samorządom i pokazywanie jakie są ważne.