PARTNER PORTALU
  • BGK

EEC, Waldemar Bojarun: Nie ma lepszej promocji miasta niż ta poprzez sport

  • Renata Rospondek    12 maja 2017 - 14:20
EEC, Waldemar Bojarun: Nie ma lepszej promocji miasta niż ta poprzez sport
Miasto, inwestując swoje pieniądze, starają się również zarazić mieszkańców miłością do danej dyscypliny sportu. (fot.PTWP)

Miasto Katowice stawia na sport i to się opłaca – takie wnioski płyną z panelu „Sport, biznes, infrastruktura”, który był częścią IX Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.
9 milionów złotych rocznie – tyle rocznie miasto Katowice wydaje na promocję poprzez sport. Ta kwota jednak nie uwzględnia największych wydarzeń, które dzieją się w Katowicach. - Uważam, że nie ma lepszej promocji miasta niż promocja poprzez sport – podkreśla Waldemar Bojarun, wiceprezydent Katowic.

W stolicy Górnego Śląska można zauważyć, że władze starają się promować nie tylko najbardziej wiodące i medialne dyscypliny, ale również te bardziej niszowe. - Stawiamy na różne dyscypliny sportowe. Czekają nas np. mistrzostwa w szachach szybkich, które mają swoją rzeszę odbiorców w naszym mieście – podkreśla Bojarun.

Miasto, inwestując swoje pieniądze, starają się również zarazić mieszkańców miłością do danej dyscypliny sportu. Doskonałym przykładem jest tutaj siatkówka. - Staramy się, by wydarzenia sportowe były przyczynkiem dla rozwoju dyscypliny. Zarówno jeśli chodzi o szkolenie dzieci i młodzieży, jak również potem w postaci rywalizacji ligowej – zdradził wiceprezydent Katowic.  - Sukces polskich siatkarzy na MŚ w 2014 pozwolił wprowadzić do Katowic siatkówkę na najwyższym poziomie w postaci GKS-u Katowice. To nasz duży sukces – skwitował.

W Katowicach w najbliższych latach powstanie również wielofunkcyjny obiekt sportowy. Po zakończeniu tej inwestycji mieszkańcy mają mieć możliwość dostępu do infrastruktury na najwyższym poziomie we wszystkich dyscyplinach, które w mieście cieszą się popularnością.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.