PARTNER PORTALU
  • BGK

EEC, Witold Bańka: Chcemy konferencji WADA w Katowicach

  • Renata Rosponek    12 maja 2017 - 13:45
EEC, Witold Bańka: Chcemy konferencji WADA w Katowicach
Minister sportu i turystyki Witold Bańka (fot. Kancelaria Premiera/twitter)

Minister Sportu i Turystyki podczas IX Europejskiego Kongresu Gospodarczego zdradził, że jego resort wraz z władzami Katowic będzie starał się o organizację kongresu antydopingowego.
W najbliższych dniach zapadną bardzo ważne decyzje dla Katowic. - Wraz z prezydentem Krupą będziemy chcieli lobbować za tym, by w stolicy Górnego Śląska w 2019 roku odbył się Światowy Kongres Antydopingowy . -To bardzo ważne wydarzenie, które odbywa się średnio raz na sześć lat – zdradził Minister Witold Bańka podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Decyzje mają zapaść już 18 maja.

Zdaniem ministra Bańki dbanie o czystość w sporcie jest kwestią kluczową. - Żadna firma nie będzie chciała inwestować w sportowca czy dyscyplinę, w której pojawia się doping – podkreślił minister. Poza lobbowaniem kongresu WADA ministerstwo przygotowuje również ustawę antydopingowych. – Jest ona więc niezwykle ważna nie tylko dla sportu samego w sobie, ale również dla gospodarki – zaznaczał Bańka.

Ministerstwo chce również przyciągnąć więcej biznesu do sportu tworząc tzw. kodeks dobrego zarządzania w sporcie. Dobre praktyki w związkach sportowych mają przyciągnąć potencjalnych inwestorów. Priorytetem ministerstwa jest również szkolenie dzieci i młodzieży oraz wspieranie najzdolniejszych młodych sportowców.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.