PARTNER PORTALU
  • BGK

Efekt 500 plus: Samorządy idą na pomoc dużym rodzinom

  • PAP/JS    19 września 2016 - 06:14
Efekt 500 plus: Samorządy idą na pomoc dużym rodzinom
Działanie rządowego programu 500 plus sprawiło, że samorządy wzięły sobie sprawy demografii i przyszłych pokoleń bardziej do serca. (Fot.: Wikimedia)

Polska lokalna idzie za przykładem z góry - zaczyna pomagać małżeństwom z dziećmi - pisze "Puls Biznesu".
Działanie rządowego programu 500 plus sprawiło, że samorządy wzięły sobie sprawy demografii i przyszłych pokoleń bardziej do serca. Takich inicjatyw jest wciąż jak na lekarstwo, ale w gminach widać zwrot w polityce rodzinnej.

- Rodziny z dziećmi to dobry kapitał, bo są gwarantem rozwoju - mówi Wojciech Dereszewski, wójt gminy Kurzętnik w woj. warmińsko-mazurskim.

Czytaj też: Adam Jarubas ponownie prezesem PSL w Świętokrzyskiem

Kurzętnik wkrótce znów zaproponuje działki za pół ceny rodzinom z całej Polski. Pierwszy przetarg rozsławił miasto i to nie tylko w kraju - podobno materiał o nim wyemitowała m.in. niemiecka telewizja.

Samorządowym prymusem polityki prorodzinnej w Polsce była jednak do tej pory Nysa (woj. opolskie), która wkrótce planuje podobny przetarg na 26 działek dla młodych po ślubie. Jeszcze przed rządowym programem 500 plus Nysa wprowadziła jako pierwsza w Polsce swój "bon wychowawczy". Płaci rodzinom po 500 zł na drugie i każde kolejne dziecko od 13. miesiąca do ukończenia sześciu lat.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.