PARTNER PORTALU
  • BGK

Elbląg: Odnaleziono zaginionego byłego prezydenta

  • PAP/AT    9 marca 2018 - 07:14
Elbląg: Odnaleziono zaginionego byłego prezydenta
Elbląg (fot.wikipedia.org/Paweł Sutkowski)

Odnaleziono poszukiwanego przez rodzinę i policję byłego prezydenta Elbląga Henryka Słoninę. 79-letni mężczyzna został odnaleziony przez policjantów dzięki informacji od mieszkanki Elbląga. Cały i zdrów trafił pod opiekę rodziny - podała w czwartek elbląska policja.
Jak poinformował Jakub Sawicki z zespołu prasowego elbląskiej policji, policjanci odwołali poszukiwania zaginionego Henryka Słoniny. Były prezydent Elbląga zaginął w czwartek (8 marca) o godzinie 13.00.

"Mężczyzna cały i zdrowy został odnaleziony przez policjantów około godz. 22.00, przy ulicy Daszyńskiego w Elblągu. Było to możliwe dzięki informacji od mieszkanki miasta, który widziała zaginionego w tamtym rejonie"- podał Sawicki.

Jak wyjaśnił Sawicki, Henryk Słonina został odnaleziony w odległości ok. 3 kilometrów od miejsca swego zamieszkania. Wyszedł z domu w czwartek, ok. godz. 13. i aż do chwili odnalezienia go przez policjantów rodzina nie miała z nim kontaktu. Dlatego zgłosiła zaginięcie na policję.

"To starszy, schorowany człowiek, obecnie trafił pod opiekę rodziny"- podała policja.

Henryk Słonina był prezydentem Elbląga w latach 1998-2010 a w latach 1982-1990 oraz 1994-1998 wiceprezydentem Elbląga. Wcześniej pracował w oświacie, był nauczycielem, kierownikiem szkoły i inspektorem oświaty.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • zdziwiony, 2018-03-09 16:27:10

    zaginął w czwartek (8 marca) o godzinie 13.00 i od razu policja zaczęła go szukać? Nie musi minąć ileś tam czasu, żeby podjąć poszukiwania?