PARTNER PORTALU
  • BGK

Elbląg, opady deszczu: Wody wracają do koryt rzeki

  • PAP/AT    19 września 2017 - 07:37
Elbląg, opady deszczu: Wody wracają do koryt rzeki
Woda naniosła szlam, śmieci i brud (fot.pixabay.com)

Sytuacja na terenach zalanych po intensywnych opadach deszczu w Elblągu i okolicach (Warmińsko-mazurskie) zaczyna się stabilizować.
"Woda na zalanych po opadach deszczu terenach w Elblągu i okolicach (Warmińsko-mazurskie) opada. Strażacy w nocy umacniali brzegi rzeki Wąskiej w Pasłęku, która wylewała się z koryta, zagrażając miastu i mieszkańcom" - podała warmińsko-mazurska straż pożarna.

Jak poinformował dyżurny oficer straży pożarnej, po tym jak deszcz przestał padać, wieczorem sytuacja na zalanych terenach zaczęła się stabilizować a w nocy poziom wody zaczął opadać.

Najgroźniejsza sytuacja w nocy była w Pasłęku, gdy rzeka Wąska przekroczyła stany alarmowe. Tam do umacniania linii brzegowej skierowano wojsko. Z udziałem strażaków rozkładali oni worki z piaskiem, by zapobiec wdarciu się rzeki do miasta.

We wsi Księżno w gminie Wilczęta, gdzie na skutek opadów woda z pól, zatkanych przepustów i rowów melioracyjnych zalała miejscowość, sytuacja także wraca do normy. Strażacy oczyścili rowy melioracyjne, by woda mogła swobodnie spłynąć.

Czytaj też: Zalane budynki i przekroczone stany alarmowe rzek po opadach deszczu

Obecnie na terenach zalanych w poniedziałek po intensywnych opadach deszczu sytuacja się stabilizuje. Wody wracają do koryt rzeki.

Sytuacja wraca do normy także w Elblągu. Poziom wody w rzece Kumieli, która w poniedziałek (18 września) po intensywnych wielogodzinnych opadach deszczu, wylała z koryta, zalewając część miasta, już opadła. Woda cofa się także z ulic.

Przywrócono ruch samochodów a także tramwajów na ulicy Grunwaldzkiej, choć na ulicach pozostają jeszcze worki z piaskiem i zapory,

"Dziś służby będą sprzątać zalane wczoraj miejsca, woda naniosła szlam, śmieci i brud, który będzie dziś usuwany"- podkreśliła rzeczniczka urzędu miasta w Elblągu Joanna Urbaniak.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • obywatel miasta, 2017-09-19 15:00:27

    Po tytule, w pierwszym odruchu, myślałem, że politycy wracają do koryta. Czasami strach coś czytać