PARTNER PORTALU
  • BGK

Elżbieta Rafalska, apel ws. 500 plus: Nie będzie 500 plus przed Świętami?

  • bad    14 grudnia 2017 - 13:30
Elżbieta Rafalska, apel ws. 500 plus: Nie będzie 500 plus przed Świętami?
Apel minister Rafalskiej do gmin o wypłatę 500+ przed świętami Fot. MRPiPS

Szefowa resortu rodziny Elżbieta Rafalska wystąpiła do wójtów, burmistrzów i prezydentów z apelem o wypłatę świadczeń 500+ jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Podobny apel minister wystosowała rok temu, jednak nie wszyscy samorządowcy spełnili jej prośbę.
Święta to dla wszystkich większe wydatki, mają z tym kłopot zwłaszcza rodziny wieloletnie, uboższe. Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Minister Rafalska idzie im w sukurs i pisze list do włodarzy gmin o wypłaty 500+ przed świętami.

- Aby nadchodzące święta Bożego Narodzenia upłynęły w prawdziwie rodzinnej i spokojnej atmosferze, zwracam się do władz wszystkich gmin o wypłatę polskim rodzinom świadczeń wychowawczych z programu Rodzina 500 plus jak najszybciej przed Świętami – czytamy w liście.

Czytaj też: To może być większy „hit” niż Rodzina 500 plus

Minister Rafalska zwraca uwagę, że pozwoli to wielu rodzinom przygotować się do Świąt, „tak aby mogły być one przeżyte godnie i bez zbędnych trosk”. Jej zdaniem w związku z liczbą świątecznych wydatków wypłata świadczenia jest dziś bardzo wyczekiwana przez wiele rodzin. 

- Apelując do gmin o jak najszybszą wypłatę świadczenia wychowawczego, pragnę jednocześnie podziękować im za sprawnie przebiegającą dotychczas realizację zadania, polegającego na obsłudze programu Rodzina 500 plus - dodaje .

Czytaj też: Na Mazowszu 500 plus bije rekordy

Minister Rafalska kończy list życzeniami dla pracowników samorządowych:

- Życzę Władzom gmin i Pracownikom podległych im jednostek, aby święta Bożego Narodzenia upłynęły w atmosferze miłości, oddania i jedności. Niech będzie to czas pielęgnowania relacji rodzinnych i wartości godnych największego uznania. Życzę Państwu zdrowych, radosnych, pogodnych i rodzinnych świąt oraz błogosławieństwa Bożego nie tylko w te świąteczne dni, ale i na co dzień – napisała Elżbieta Rafalska.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • cr, 2017-12-15 19:38:00

    A Ci z koordynacją nie dostają od 4 miesięcy i nie wiadomo kiedy dostaną. Im jest dopiero ciężko,SAM WIDZIAŁEM.Znajoma zarabia 1440,600 za mieszkanie,inne opłaty,BIEDĘ MA AŻ GŁOWA BOLI.