PARTNER PORTALU
  • BGK

Elżbieta Rafalska apeluje do samorządów o wzmocnienie kadr przy obsłudze 500 plus

  • MN    29 sierpnia 2017 - 15:46
Elżbieta Rafalska apeluje do samorządów o wzmocnienie kadr przy obsłudze 500 plus
Elżbieta Rafalska jednocześnie podziękowała w piśmie do samorządów za sprawną obsługę programu. (fot. KPRM/Twitter)

Minister rodziny Elżbieta Rafalska zwróciła się do wójtów, burmistrzów i prezydentów miast z prośbą o kadrowe wzmocnienie obsługi programu 500 plus.
• Do resortu rodziny docierają informacje o bardzo dużym zainteresowaniu wnioskami na 500 plus, a także na inne świadczenia.

• Minister zwraca się z prośbą do samorządów, aby w końcówce sierpnia wzmocnić kadry i czas pracy przy obsłudze wniosków.

• Złożenie wniosku do 31 sierpnia pozwoli zachować ciągłość świadczenia. Złożenie wniosku do końca października zapewnia wyrównanie świadczenia. 

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej informuje o bardzo dużym zainteresowaniu polskich rodzin złożeniem wniosku o świadczenie wychowawcze z programu „Rodzina 500+” (oraz świadczeniami rodzinnymi i świadczeniami z funduszu alimentacyjnego) na nowy okres świadczeniowy.

Wnioski należy składać w pierwszym ustawowym terminie tj. do 31 sierpnia br. - złożenie kompletnego i prawidłowo wypełnionego wniosku na nowy okres w sierpniu daje gwarancję ciągłości otrzymywania ww. świadczeń.

Minister rodziny Elżbieta Rafalska tłumaczy, że świadczy o tym między innymi duża dynamika wzrostu liczby składanych wniosków (zwłaszcza w drugiej połowie sierpnia) oraz raporty informujące o kolejkach w niektórych punktach przyjmowania wniosków.

Czytaj też: MC: zostały trzy dni na wniosek o 500+, można go złożyć online

- W związku z powyższym zwracam się do państwa z uprzejmą prośbą, aby w ostatnich dniach sierpnia wzmocnić kadrowo i w miarę możliwości wydłużyć czas pracy właściwych komórek organizacyjnych odpowiedzialnych za przyjmowanie wniosków na powyższe świadczenia, tak aby umożliwić wszystkim zainteresowanym mieszkańcom państwa miast i gmin złożenie wniosku w ww. terminie - pisze do samorządowców Elżbieta Rafalska.

Minister przypomina jednocześnie, żeby informować rodziny o tym, że aby zachować ciągłość przysługiwania świadczenia wychowawczego, wniosek na nowy okres świadczeniowy można złożyć zarówno w sierpniu, wrześniu, albo najpóźniej do końca października bieżącego roku.

Czytaj też: Warszawscy urzędnicy nie radzą sobie z wnioskami o 500 plus?

Wniosek można złożyć bezpośrednio w gminnym organie właściwym (najczęściej jest to ośrodek pomocy społecznej w miejscu zamieszkania). Wniosek można złożyć także przez internet, bez potrzeby osobistej wizyty w urzędzie – tą drogą wniosek można złożyć poprzez bankowość elektroniczną, poprzez ministerialną platformę internetową Emp@tia, poprzez PUE ZUS, a także przez ePUAP.

- Jednocześnie składam serdeczne podziękowania państwu za pracę i dotychczasową sprawną organizację oraz przebieg procesu przyjmowania wniosków na nowy okres świadczeniowy - napisała Rafalska.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.