PARTNER PORTALU
 • BGK

Elżbieta Rafalska: Dzięki 500 plus kobiety stawiają warunki na rynku pracy

 • AT    5 października 2017 - 07:19
Elżbieta Rafalska: Dzięki 500 plus kobiety stawiają warunki na rynku pracy
Kobiety na rynku pracy są trudniejszymi negocjatorami - powiedziała minister pracy (Elżbieta Rafalska, fot.premier.gov.pl)

Miesiąc po wprowadzeniu programu 500 plus pojawiały się opinie, że z rynku pracy ubędzie nawet 250 tys. kobiet. Dziś mamy już twarde dane. I one mówią, że bierność zawodowa kobiet zmalała - powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.
Minister była gościem programu "Poranna Rozmowa Dnia" w Radiu Gorzów, lokalnej rozgłośni Polskiego Radia Zachód w Zielonej Górze. Pytano ją m.in. o reformę emerytalną i wpływ programu Rodzina 500 plus na aktywność zawodową kobiet oraz o zakaz handlu w niedzielę.

Pytana o wpływ Programu 500 plus na aktywność zawodową kobiet minister przypomniała, że miesiąc po jego wprowadzeniu pojawiały się opnie, że z rynku pracy ubędzie nawet 250 tys. kobiet.

"Dziś mamy już twarde dane. I one mówią, że bierność zawodowa kobiet zmalała, aktywność zawodowa kobiet rośnie. Kobiety na rynku pracy są trudniejszymi negocjatorami, bo stawiają swoje oczekiwania płacowe. A więc nic takiego się nie stało. Były to płonne zarzuty" - uznała minister Rafalska.

Czytaj też: Trzeba powtórnie złożyć wniosek o 500 plus

Była też pytana o plany ograniczenia handlu w niedziele, czego domaga się m.in. "Solidarność". Rząd zaproponował, by wolne od handlu były dwie niedziele w miesiącu.

"Wszystko na to wskazuje, lepiej mieć dwie niedziele niż wycofać (się) po całkowitym zakazie, tak, jak to się stało na Węgrzech, ale póki co jeszcze rozstrzygnięcia nie ma. Na najbliższym posiedzeniu Sejmu będą pewnie głosowane poprawki, wszystko w rękach parlamentu, już nie wyłącznie strony rządowej; i przewodniczącego komisji (podkomisji stałej ds. rynku pracy - red.) Janusza Śniadka, który skłania się też do tych dwóch niedziel, do etapowania wprowadzania tego ograniczenia handlu" - powiedziała Rafalska.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • BB, 2017-10-11 19:24:43

  Do Wiola: Masz rację. U nas jest tak samo. Uroda na pierwszym miejscu i pisanie sms-ów. A podwyżki dostały głównie młode kobiety, a różnice między zarobkami doświadczonych pracowników i młodych są niewielkie. Twierdzą że im się należy gdyż mają taki same potrzeby jak starsi. A ja poprawiam po nich b...łędy. Skandal.  rozwiń
 • wiola, 2017-10-06 19:29:45

  Kobiety szczegolnie te młode znikneły z rynku pracy, pozostały w zakładach tylko te starsze i niech Rafalska nie bredzi że nie odeszły z rynku pracy-odeszły i to ich wiele, każe pracować tym srarym schorowanym ludziom, po udarach, z reumatyzmem i innymi chorobami, a młode siedza i pielęgnują paznok...cie  rozwiń
 • i co potem ?, 2017-10-05 11:32:36

  kobiety stawiają warunki ... bo nie pracują, wolą dostać 500, 1000 zł nie wychdząc do pracy i dobrze ze ukrainki i kobiety z Indii ich zastępują