PARTNER PORTALU
  • BGK

Elżbieta Rafalska: Pracujemy nad ułatwieniami dla osób niewidomych

  • PAP/AT    15 października 2017 - 11:25
Elżbieta Rafalska: Pracujemy nad ułatwieniami dla osób niewidomych
Międzynarodowy Dzień Niewidomych: Elżbieta Rafalska złożyła życzenia osobom niewidomym i niedowidzącym (Elżbieta Rafalska, fot.premier.gov.pl)

Ministerstwo pracuje nad rozwiązaniami, które mogłyby uczynić świat dla osób niepełnosprawnych przyjemniejszym i łatwiejszym - napisała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska w życzeniach z okazji Międzynarodowego Dnia Niewidomych.
• Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska złożyła osobom niewidomym i niedowidzącym życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Niewidomych.

• Dużo zdrowia, dużo miłości, ludzkiej życzliwości i wszystkiego najlepszego w ten Międzynarodowy Dzień Osób Niewidomych - życzyła.

• Zaznaczyła, że resort pracuje nad rozwiązaniami, które mogłyby uczynić świat dla tych osób łatwiejszym.

Szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska w umieszczonym na twitterze nagraniu podkreśliła, że obchodzony w niedzielę Międzynarodowy Dzień Niewidomych to "okazja, żeby zrozumieć, przybliżyć i poznać problemy, z jakimi stykają się osoby niewidome i osoby niedowidzące".

Zapewniła, że ministerstwo pracuje nad rozwiązaniami, które mogłyby uczynić świat dla osób niepełnosprawnych "przyjemniejszym" i "łatwiejszym". "O państwa problemach pamiętamy i staramy się je rozwiązać" - zaznaczyła.

Czytaj też: Będą zmiany w systemie orzekania o niepełnosprawności

Rafalska podkreśliła, że ten dzień jest okazją, żeby przede wszystkim pogratulować i złożyć życzenia osobom niewidomym i niepełnosprawnym. "Dużo zdrowia, dużo miłości, ludzkiej życzliwości i wszystkiego najlepszego w ten Międzynarodowy Dzień Osób Niewidomych" - życzyła.

Podziękowała również osobom, które okazują niewidomym pomoc i wsparcie. "To są ich bliscy, ich rodziny, często asystenci, sąsiedzi. Ci wszyscy, którzy są uczestnikami życia osób niewidomych i niedowidzących, które je wspierają, pomagają, ułatwiają to życie" - wymieniła szefowa MRPiPS.

Rafalska wyraziła nadzieję, że o swoich problemach będziemy "wzajemnie pamiętali przez cały rok, a nie tylko w jednym tak bardzo uroczystym dniu".

"Wszystkiego najlepszego państwu życzę" - zakończyła minister.

Międzynarodowy Dzień Niewidomych - zwany też Międzynarodowym Dniem Białej Laski - obchodzony jest na świecie 15 października corocznie od 1964 roku. Celem święta jest przybliżenie społeczeństwu problemów, z którymi na co dzień zmagają się osoby niewidome i niedowidzące. W Polsce ten dzień oficjalnie po raz pierwszy obchodziliśmy w 1993 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.