PARTNER PORTALU
  • BGK

Elżbieta Rafalska: Program 500 plus przynosi efekty. Jakie?

  • PAP/AT    29 marca 2017 - 08:46
Elżbieta Rafalska: Program 500 plus przynosi efekty. Jakie?
Minister Elżbieta Rafalska i sekretarz stanu Stanisław Szwed spotkali się w Parlamencie Europejskim z tzw. Klubem Polskim (fot.twitter.com/MRPiPS_GOV_PL)

Flagowy program Ministerstwa Rodziny, "Rodzina 500 plus", po roku funkcjonowania przynosi widoczne efekty - powiedziała minister Elżbieta Rafalska.
• Minister Elżbieta Rafalska i sekretarz stanu Stanisław Szwed spotkali się w Parlamencie Europejskim z tzw. Klubem Polskim.

• Rafalska omówiła sukcesy polskiego rządu w obszarze podlegającym działaniom jej resortu.

• Polska znalazła się wśród krajów, gdzie 3 proc. PKB przeznacza się na politykę prorodzinną - zaznaczyła minister.

Szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska i sekretarz stanu Stanisław Szwed spotkali się w Parlamencie Europejskim w Brukseli z polskimi europarlamentarzystami należącymi do różnych frakcji politycznych (tzw. Klubem Polskim) - podało biuro prasowe Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów Delegacja PiS.

Czytaj też: Program 500 plus do zmiany

Minister Rafalska omówiła sukcesy polskiego rządu w obszarze podlegającym działaniom jej resortu, obecne inicjatywy w zakresie polityki społecznej, a także wyzwania, z jakimi ministerstwo musi się zmierzyć.

Jak mówiła Rafalska, flagowy program MRPiPS, "Rodzina 500 plus", po roku funkcjonowania przynosi widoczne efekty - ponad 50 proc. polskich dzieci objętych jest wsparciem, o ponad 90 proc. zmniejszyło się skrajne ubóstwo wśród dzieci. Minister zaznaczyła, że można też zaobserwować dynamiczny wzrost urodzeń.

"To jest przełomowy program, który budzi ogromne zainteresowanie, również poza Europą" - mówiła Rafalska. Jak dodała, Polska znalazła się wśród krajów, gdzie 3 proc. PKB przeznacza się na politykę prorodzinną. Minister tłumaczyła, że obawy, które się pojawiały wraz z powstaniem programu - związane z ryzykiem złego wykorzystania środków przez beneficjentów - nie znalazły odzwierciedlenia w rzeczywistości.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.