PARTNER PORTALU
  • BGK

Elżbieta Rafalska, szefowa MRPiPS apeluje do gmin o pilną pomoc poszkodowanym w nawałnicach

  • PAP/KDS    16 sierpnia 2017 - 15:32
Elżbieta Rafalska, szefowa MRPiPS apeluje do gmin o pilną pomoc poszkodowanym w nawałnicach
Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej (fot. Twitter)

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska w piśmie do władz gmin z terenów poszkodowanych przez nawałnice zaapelowała, by te zobowiązały podległe sobie służby pomocy społecznej do pilnego udzielenia wsparcia potrzebującym.
- W związku z tragicznymi w skutkach nawałnicami, dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w pomoc poszkodowanym. Jednocześnie uprzejmie proszę o zobligowanie podległych służb pomocy społecznej o pilne działania w zakresie pomocy osobom, do których ta pomoc jeszcze nie dotarła - napisała Rafalska.

W liście poprosiła, aby służby pomocy społecznej dołożyły wszelkich starań w celu jak najszybszej wypłaty środków przeznaczonych na usuwanie skutków nawałnicy. 

Rafalska podkreśliła, że pomoc, jaka powinna być adresowana do poszkodowanych, to nie tylko pomoc pieniężna, ale wszystkie inne możliwe formy wynikające z ustawy o pomocy społecznej, w tym poradnictwo, praca socjalna, doraźna pomoc żywnościowa czy zapewnienie dachu nad głową. Działania skierowane do osób potrzebujących powinny mieć w miarę możliwości charakter kompleksowy.

Od 10 sierpnia strażacy w całej Polsce interweniowali 21,3 tys. razy przy usuwaniu skutków burz. W działaniach ratowniczych wzięło udział łącznie 73,3 tys. strażaków PSP i OSP, którzy korzystali z 16,5 tys. pojazdów pożarniczych.

W wyniku nawałnic zginęło sześć osób, a 52 zostały ranne, w tym 13 strażaków. W całym kraju wiatr uszkodził lub zerwał dachy z prawie 4 tys. budynków, z czego 2,8 tys. to budynki mieszkalne. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.