PARTNER PORTALU
  • BGK

Europoseł Bogdan Wenta zapowiedział start w wyborach prezydenta Kielc

  • PAP/JS    8 marca 2018 - 19:53
Europoseł Bogdan Wenta zapowiedział start w wyborach prezydenta Kielc
Wenta, który jest europosłem wybranym z list PO (nie jest członkiem ugrupowania), zamiar kandydowania w wyborach samorządowych ogłosił podczas konferencji prasowej w Kielcach. (fot. mat. pras)

Europoseł, b. trener reprezentacji Polski w piłce ręcznej Bogdan Wenta zapowiedział, że zamierza zgłosić swoją kandydaturę w wyborach prezydenta Kielc. Chce stratować z własnego komitetu Projekt Świętokrzyskie.
  • "Będziemy się starali skoordynować nasze wspólne działania i jeżeli wszystko dobrze dopniemy, to będziemy startować z komitetem wyborczym pod nazwą Projekt Świętokrzyskie Bogdana Wenty" - ogłosił europoseł.
  • Poinformował, że komitet chce wystawić lub poprzeć kandydatów w jesiennych wyborach samorządowych także na poziomie województwa, powiatów i gmin.
  • W lutym lider PO Grzegorz Schetyna pytany w Kielcach, kogo poprze PO w wyborach prezydenta Kielc podkreślał, że w tym zakresie wymagana jest konsultacja na poziomie miejskim i regionalnym.

Wenta, który jest europosłem wybranym z list PO (nie jest członkiem ugrupowania), zamiar kandydowania w wyborach samorządowych ogłosił podczas konferencji prasowej w Kielcach.

Jak mówił, decyzja jest efektem spotkań i rozmów w ramach działalności działającego w regionie od blisko dwóch lat stowarzyszenia "Projekt Świętokrzyskie", którego jest współzałożycielem i prezesem. "Zamierzam zgłosić swoją kandydaturę w wyborach prezydenta miasta Kielce. Będziemy się starali skoordynować nasze wspólne działania i jeżeli wszystko dobrze dopniemy, to będziemy startować z komitetem wyborczym pod nazwą Projekt Świętokrzyskie Bogdana Wenty" - ogłosił.

Europoseł podkreślił, że decyzja o wystawieniu komitetu w wyborach samorządowych wynika nie tylko z potrzeb lokalnych w województwie świętokrzyskim, ale także z doświadczeń jego działalności w PE, spotkań z samorządami w innych regionach kraju i za granicą. "Myślę, że tu też jest szansa nawiązania współpracy oraz wymiany dobrych praktyk i doświadczeń" - ocenił Wenta.

Poinformował, że komitet chce wystawić lub poprzeć kandydatów w jesiennych wyborach samorządowych także na poziomie województwa, powiatów i gmin.

Prawdopodobnie do końca kwietnia zostanie zorganizowane spotkanie - rodzaj konwencji programowej, podczas której zostaną zaprezentowani kandydaci ugrupowania. "Są to także osoby, które są aktywne społecznie, zaangażowane lokalnie, ale może nie brały dotychczas udziały w życiu politycznym, na poziomie zarządzania samorządowego czy władz lokalnych" - dodał Wenta.

"Jesteśmy otwarci na wszelką współpracę z organizacjami społeczeństwa obywatelskiego, z pozarządowym sektorem i z ugrupowaniami politycznymi. Bo celem jest przede wszystkim człowiek (…) Jak państwo wiecie z mojej przeszłości, żaden z nas, nawet najlepszy gracz, osobowość nie będzie stanowiła siły, jeżeli nie stworzymy silnego, odpowiedzialnego zespołu. W tym przypadku mówimy o samorządach, czyli o odpowiedzialności lokalnej. Celem jest zbudowanie z tych ludzi takiego silnego, gotowego zespołu, który weźmie udział w wyborach samorządowych" - podkreślił Wenta.

O możliwym starcie Wenty w wyborach na prezydent Kielc media w regionie spekulowały od dłuższego czasu. Nazwisko Wenty padało w kontekście m.in. możliwego poparcia jego kandydatury w Kielcach przez regionalną PO. Kandydatem ugrupowania może być też rekomendowany w maju ub.r. na prezydenta Kielc przez zarząd kieleckiej Platformy poseł Artur Gierada - od grudnia ub.r. przewodniczący partii w regionie.×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.