PARTNER PORTALU
  • BGK

Europoseł Marek Jurek: Wrzutki o ordynacji samorządowej to kompletny absurd

  • Parlamentarny.pl (GP)/AT    30 stycznia 2017 - 09:25
Europoseł Marek Jurek: Wrzutki o ordynacji samorządowej to kompletny absurd
Marek Jurek opuścił PiS lata temu, bo partia nie popierała jego zmian w Konstytucji RP, które miały zagwarantować ochronę życia. (fot.:marekjurek.pl)

• Eurodeputowany Marek Jurek jest sceptyczny wobec tego, jak Jarosław Kaczyński zapatruje się na zmiany w ordynacji samorządowej.
• Polityk uważa całą dyskusję za niepotrzebną.
Marek Jurek (Prawica Rzeczpospolitej) w RMF FM odnosił się do bieżącej sytuacji politycznej. Europoseł, który w ubiegłych latach zdobył mandat do Parlamentu Europejskiego, stwierdził, że sporo elementów obecnej polityki PiS mu się podoba. Zwracał też uwagę na problemy.

- Rząd, ma pewne osiągnięcia i obietnice - mówił jeszcze, odnosząc się do polityki Beaty Szydło. Pochwalił jej prace i realizację programu 500 plus.Liczy że podobnym sukcesem będzie program Mieszkanie Plus. W odniesieniu do tych inicjatyw podkreślił znaczenie w rządzie minister Elżbiety Rafalskiej. Jej resort koordynuje 500 Plus.

Czytaj też: Ograniczenie liczby kadencji w samorządach nie narusza zasady działania prawa wstecz

Za ewidentnych kreatorów błędów w polityce rządu Jurek posądził kierownictwo PiS, w tym samego Jarosława Kaczyńskiego.

- Wrzutki o ordynacji samorządowej to był kompletny absurd - stwierdził pytany polityk.

To odnośnie styczniowych propozycji Jarosława Kaczyńskiego, który w pierwszym miesiącu roku zaproponował, by zmienić zasady wyboru radnych, burmistrzów i prezydentów miast. Jurek uważa całą dyskusję za niepotrzebną. Liczy na Andrzeja Dudę w tym temacie. Jak każdą ustawę i zmianę ordynacji prezydent musi podpisać.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.