PARTNER PORTALU
  • BGK

Ewa Kopacz kandydatem PO na prezydenta Warszawy? Grzegorz Schetyna odpowiada

  • GP    7 lutego 2017 - 10:00
Ewa Kopacz kandydatem PO na prezydenta Warszawy? Grzegorz Schetyna odpowiada
Ewa Kopacz, zdaniem Grzegorza Schetyny, nie będzie ubiegać się o start na prezydenta miasta w Warszawie z ramienia PO. (fot.:facebook.com/KopaczEwa)

• Zdaniem Grzegorza Schetyny, Ewy Kopacz choć ma spore szanse na zwycięstwo, nie weźmie udziału w wyborach samorządowych w Warszawie. 

• Polityk spodziewa się, że jej zapatrywanie polityczne jest gdzie indziej.

• Z kolei Jacka Sasina, który firmuje projekt PiS zmian administracyjnych w stolicy nazwał "spalonym kandydatem". - Nastał chyba koniec jego kariery warszawskiego samorządowca.
W najlepsze trwają spekulacje, kto powalczy o stanowisko prezydenta Warszawy w 2018 roku. Dla Platformy Obywatelskiej temat jest żywy, bo partia, po pierwsze przewiduje wcześniejsze wybory w samorządach, po drugie, nie może pozwolić sobie na utratę największego polskiego miasta.

Zapytany o ewentualny start Ewy Kopacz w tym wyścigu, lider PO Grzegorz Schetyna odpowiedział:

- Jest pytanie o jej oczekiwania - mówił polityk w Radiu ZET we wtorek (7 lutego). - Ona byłaby faworytem tych wyborów, ale myślę, że to nie jest w jej orbicie zainteresowań politycznych.

Ewa Kopacz nigdy nie była związana z samorządem Warszawy. Karierę polityczną zaczynała w dawnym woj. radomskim. W 1998 roku uzyskała mandat radnej sejmiku mazowieckiego.

Osobą, która naturalnie pojawia się jako kontrkandydat PO w walce o ratusz jest poseł Jacek Sasin z PiS. Schetyna nie odmówił Sasinowi potencjału, stwierdził jednak, że ten go zmarnował obroną propozycji PiS dotyczącej stolicy.

- Jacek Sasin miał kiedyś dobre wyniki wyborcze, ale po ostatnich przygodach nastał chyba koniec jego kariery warszawskiego samorządowca, czy prezydenta in spe -  komentował Schetyna. Dla Schetyny straty, które PiS odniósł w walce o "zepsucie" ustroju Warszawy są bardzo znaczące. Zwłaszcza, że odbiją się na poparciu w okołowarszawskich gminach, tych samych które miały stać się częścią stolicy.

czytaj też: Jacek Sasin w ogniu krytyki w Ożarowie Mazowieckim

Wracając do kandydatów Platformy, Schetyna stwierdził, że partia ma do dyspozycji kilka dobrych nazwisk. Tomasz Siemoniak, będący pełnomocnikiem partii ds. wyborów samorządowych nie wykluczał, że z posłów PO o ratusz Warszawy może walczyć: Rafał Trzaskowski, Andrzej Halicki lub Małgorzata Kidawa-Błońskia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • seba, 2017-02-07 22:18:13

    Do Burczymucha Stefan: IDIOTA
  • Burczymucha Stefan, 2017-02-07 17:39:20

    No tego jeszcze nie było od czasów Bolka! Matoł prezydętem!!! Dziki ryk śmiechu na sali ..... buuuuhahahahahha! Ale z jednej strony to bardzo dobrze! Wszystko złe przysłuży się sprawie wyrywania POpaprańskich chwastów!!! W końcu po to głosowaliśmy na PIS!!!