PARTNER PORTALU
  • BGK

Fałszywi studenci naciągają komunikację miejską i PKP

  • PAP/AT    23 lutego 2017 - 07:29
Fałszywi studenci naciągają komunikację miejską i PKP
Ulgowe bilety, 51 procent na PKP i miesięczny, zniżki w klubach, nawet jedzenie w niektórych miejscach można kupić taniej z legitymacją (fot.flickr.com/ Krzysztof Pędrys)

Tysiące fałszywych studentów jeździ pociągami i autobusami ze zniżką. Część z nich ukończyła, a część przerwała naukę, lecz wystawione na ich nazwiska legitymacje zostały. Do ich przedłużania służą hologramy kolekcjonerskie.
"Ulgowe bilety, 51 procent na PKP i miesięczny, zniżki w klubach, nawet jedzenie w niektórych miejscach można kupić taniej z legitymacją. Choć już nie miałam prawa z niej korzystać, wszyscy na uczelni wiedzieli, jak sobie z tym problemem radzić. Koleżanki podpowiedziały, żebym zgłosiła zaginięcie dokumentów na policji" - wyznała w rozmowie z "Gazetę Wyborczą" była studentka, która zachowała legitymację a hologram potwierdzający jej ważność nabyła przez internet.

Hologramy z orzełkiem i datą są na wszystkich polskich uczelniach podobne. Te podrobione są tak dobrze wykonane, że kontrolerom niezwykle trudno dostrzec różnicę - pisze gazeta.

"Podejrzewamy, że skala problemu może być duża. Ten rodzaj oszustwa jest jednak trudny do wykrycia, choćby dlatego, że obie strony, czyli fałszerz i klient, czerpią z transakcji zyski" - powiedział gazecie aspirant Karol Brandys z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu – pisze "Gazeta Wyborcza".

Czynności funkcjonariuszy z tej komendy pozwoliły postawić zarzut fałszowania dokumentów pewnemu handlarzowi hologramów z Opola. "Policjanci ustalili, że zatrzymany przez nich młodzieniec mógł sprzedać kilkadziesiąt tysięcy fałszywych naklejek z orzełkiem" - podsumowuje "Gazeta Wyborcza".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.