PARTNER PORTALU
  • BGK

Festiwal w Opolu, Elżbieta Kruk: Nie wiem, co chce osiągnąć prezydent Opola

  • PAP/AT    26 maja 2017 - 09:54
Festiwal w Opolu, Elżbieta Kruk: Nie wiem, co chce osiągnąć prezydent Opola
Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu organizowany jest od 1963 roku (fot.wikipedia.org/Flickr/Łukasz Skrzypecki

Nie podoba mi się, że nie będzie festiwalu w Opolu. Najpewniej najbardziej nie podoba się to opolanom, taksówkarzom, hotelarzom z Opola, restauratorom, ale cóż zrobić - powiedziała posłanka PiS, przewodnicząca sejmowej komisji kultury i środków przekazu Elżbieta Kruk.
• Władze Opola poinformowały, że wypowiadają TVP umowę na organizację 54. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej, który był planowany na 9 czerwca.

• Nie wiem, w jaką grę gra prezydent Opola i jaki cel chce osiągnąć wypowiadając umowę - powiedziała Elżbieta Kruk.

• Prezes TVP Jacek Kurski w kwestii organizacji festiwalu jest niewinny - oceniła.

Kruk była pytana w piątek w RMF FM o kwestię organizacji festiwalu polskiej piosenki w Opolu. "Nie podoba mi się, że nie będzie festiwalu w Opolu. Najpewniej najbardziej nie podoba się to opolanom, taksówkarzom, hotelarzom z Opola, restauratorom, ale cóż zrobić" - powiedziała posłanka PiS. "Nie wiem, w jaką grę gra prezydent Opola i jaki cel chce osiągnąć, wypowiadając umowę (na organizację festiwalu - red.)" - dodała.

Jej zdaniem w tej sytuacji prezes TVP Jacek Kurski jest niewinny. "W tej sytuacji cóż mógł zrobić prezes TVP, jeśli spotyka się z takim działaniem prezydenta Opola, zupełnie dla mnie niezrozumiałym, niewytłumaczalnym" - uważa Kruk.

Czytaj też: Kielce robią miejsce "dla Opola". Chcą festiwalu z TVP na 10 lat

Według niej w kwestii organizacji festiwalu w błąd wprowadza się także artystów. "To jest konsekwencja gry toczonej m.in. przez prezydenta Opola. Jeśli ktoś słyszy informacje, bierze je za prawdziwe, a takie nie są, to ja rozumiem pewne zachowania artystów" - zaznaczyła.

W poniedziałek władze Opola poinformowały, że wypowiadają TVP umowę na organizację 54. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej, który był planowany na 9 czerwca. Powodem - jak podano - jest niewywiązywanie się Telewizji Polskiej z zapisów umowy. W ostatnich dniach z udziału w imprezie zrezygnowało wielu czołowych artystów, w tym Maryla Rodowicz, która miała wystąpić tam z jubileuszowym koncertem.

W reakcji na tę decyzję TVP poinformowała, że pomimo rozwiązaniu umowy na organizację festiwalu odbędzie się on w zbliżonym terminie. Prezes TVP Jacek Kurski zapowiedział, że 54. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej odbędzie się w innym mieście, a telewizja wystąpi z pozwem o wielomilionowe odszkodowanie od Opola.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.