PARTNER PORTALU
  • BGK

Fryderyk Kapinos kandydatem na prezydenta Mielca

  • TK    5 marca 2018 - 11:54
Fryderyk Kapinos kandydatem na prezydenta Mielca
Fryderyk Kapinos prawdopodobnie obejmie funkcję prezydenta Mielca (Fot. mielec.pl)

Wojewoda podkarpacki skierował wniosek do Prezesa Rady Ministrów, o powołanie Fryderyka Kapinosa na stanowisko prezydenta Mielca. Wniosek jest następstwem wygaśnięcia mandatu śp. Daniela Kozdęby, który zmarł 28 lutego.
Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, wystąpiła do Prezesa Rady Ministrów o powołanie Fryderyka Kapinosa na stanowisko prezydenta Mielca. Proponowany kandydat miałby pełnić swoją funkcję do czasu wybory nowego prezydenta.

Wniosek wojewody podkarpackiego ma związek ze śmiercią ś.p. prezydenta Daniela Kozdęby, który zmarł pod koniec lutego, po długiej i ciężkiej chorobie.

Fryderyk Kampinos urodził się 31 grudnia 1961 r. w Mielcu. Jest absolwentem Akademii Rolniczej w Krakowie. Z samorządem jest związany od 1998 r., kiedy po raz pierwszy zasiadł w mieleckiej radzie miejskiej. W latach 2007 - 2010 pełnił funkcję zastępcy prezydenta Mielca. W latach 2010 - 2014 był radnym sejmiku podkarpackiego.

Już pod koniec 2017 roku struktury lokalne Prawa i Sprawiedliwości w Mielcu wysunęły kandydaturę Fryderyka Kampinosa do wyborów samorządowych w 2018 roku.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.