PARTNER PORTALU
  • BGK

Gawłowski: Rozwiązanie struktur lubuskiej PO ma służyć wzmocnieniu partii

  • PAP/AT    14 marca 2016 - 17:45
Gawłowski: Rozwiązanie struktur lubuskiej PO ma służyć wzmocnieniu partii
Gawłowski mówił o wnioskach z audytu przeprowadzonego w regionie. Jak to określił, lubuskiej Platformie był potrzeby "swoisty reset" (Stanisław Gawłowski, fot.stanislawgawlowski.pl)

• Według sekretarza generalnego Platformy Obywatelskiej, partii potrzeby "swoisty reset".
• Na komisarza mającego zająć się odbudowaniem struktur partii wyznaczono jednogłośnie senatora Waldemara Sługockiego.
• Sługocki przedstawił swoich współpracowników, którzy będą koordynatorami w wyborach do sejmiku wojewódzkiego.
Rozwiązanie struktur regionalnych lubuskiej Platformy Obywatelskiej ma służyć wzmocnieniu partii i odbudowie dobrych relacji między jej członkami - poinformował w poniedziałek (14 marca) w Zielonej Górze sekretarz generalny PO Stanisław Gawłowski.

W poniedziałek na konferencji prasowej Gawłowski mówił o wnioskach z audytu przeprowadzonego w regionie. Jak to określił, lubuskiej Platformie był potrzeby "swoisty reset".

"Doszliśmy do wniosku przeglądając audyt i zastanawiając się nad różnymi wydarzeniami, które miały miejsce w przeszłości, że warto dokonać swoistego resetu tutaj. (...) Skoro jest tutaj tak dużo mądrych ludzi wewnątrz Platformy i z jakichś powodów te relacje wcześniej nie układały się najlepiej (…), to powiedzieliśmy sobie spróbujmy jeszcze raz" - mówił Gawłowski.

Gawłowski wyjaśnił, że podczas audytu została dokonana ocena wydarzeń mających miejsce na przestrzeni kilku minionych lat.

"One dotyczyły relacji wewnątrz PO, konfliktów, które miały tutaj miejsce, ale też dotyczyły relacji między poszczególnymi członkami oraz tych, które wynikały trochę z geografii. Województwo lubuskie to województwo, które ma dwa płuca - gorzowskie i zielonogórskie i te dwa płuca nie zawsze równo były albo doceniane, albo równo pracowały (…) Członkowie Platformy sami sugerowali w dużej części, że warto dokonać resetu, dokonać nowego otwarcia i stąd decyzja Zarządu Krajowego" - powiedział Gawłowski.

Dodał, że na komisarza mającego zająć się odbudowaniem struktur partii wyznaczono jednogłośnie senatora Waldemara Sługockiego. Podczas konferencji prasowej obu politykom towarzyszyło kilka innych osób, w tym ludzie niemający dobrych relacji z Bożenną Bukiewicz, poprzednią przewodniczącą lubuskiej PO. To zdaniem Sługockiego świadczy o tym, że konflikty są historią.

"Czeka nas ciężka praca, ale chcę zapewnić, że Platforma Obywatelska to będzie partią polityczną, w której każdy będzie mógł w sposób nieskrępowany wypowiadać swoje myśli i poglądy. Będziemy budować wspólnotę ideową, wspólnotę poglądów i jestem przekonany, że uda nam się szybko odbudować silną pozycję Platformy Obywatelskiej jako ugrupowania, które będzie pośród ludzi, które będzie nawiązywało dialog z mieszkańcami Ziemi Lubuskiej" - powiedział Sługocki.

Podczas konferencji tymczasowy przewodniczący lubuskiej PO przestawił swoich współpracowników, którzy będą koordynatorami samorządowymi w pięciu okręgach w wyborach do sejmiku wojewódzkiego.

Będą nimi: poseł Krystyna Sibińska, b. wojewoda lubuski i wiceminister SWiA Marcin Jabłoński, senator Robert Dowhan, b. poseł i burmistrz Krosna Odrzańskiego Marek Cebula oraz przewodniczący RM Zielona Góra Adam Urbaniak i radny sejmiku Sebastian Ciemnoczołowski.

"Będę chciał połączyć środowisko, które do tej pory funkcjonowało w zarządzie woj. lubuskiego Platformy Obywatelskiej ze środowiskiem, które było poza nim (…) Będę chciał także uwzględnić ten kontekst geograficzny i zbudować tutaj równowagę. Także będę chciał zaprosić panie, one też muszą być we władzach PO i będę chciał, żebyśmy mieli reprezentantów różnych pokoleń" - zapowiedział Sługocki.

REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.