PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdańsk: 95 tys. zł dofinansowania na walkę z przemocą w rodzinie

  • KDS    22 maja 2017 - 13:35
Gdańsk: 95 tys. zł dofinansowania na walkę z przemocą w rodzinie
Dotacja z resortu rodziny pomoże w budowie w Gdańsku punktu „Rozwoju dla rodziny”, gdzie pomoc uzyskają osoby narażone na przemoc w rodzinie (fot.pixabay.com)

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przyznało 95 tys. zł dofinansowania do projektu prowadzonego przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Pieniądze zostaną przeznaczone na poprawę dostępu do pomocy dla rodzin, w których może lub już występuje przemoc.
Pieniądze, które resort rodziny przyznał gdańskiemu MOPR-owi zostaną przeznaczone na poprawę jakości i dostępu do usług skierowanych do osób zagrożonych przemocą w rodzinie oraz tych, które są jej ofiarami. Powstanie punkt „Rozwoju dla rodziny”, w którym specjaliści będą prowadzili m.in. poradnictwo specjalistyczne, krótkoterminową terapię dla dzieci i młodzieży doznających przemocy oraz realizujący spotkania dla całych rodzin z tym problemem.

Co ważne, na pomoc będą mogły liczyć też rodziny, w których dzieci nie chodzą do żłobków czy przedszkoli, przez co rozpoznanie problemu przemocy może być trudniejsze. Dodatkowo odbędą się również specjalistyczne szkolenia dla osób na co dzień związanych z instytucjami udzielającymi pomocy potrzebującym. MOPR chce też dotrzeć z akcją informacyjną do mieszkańców Gdańska.

- Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie, w pracy czy szkole, agresji w jej każdej postaci jest priorytetem wśród działań pomocowych Gdańska – podkreśla Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. Zaznacza też, że miasto będzie konsekwentnie wprowadzać projekty, programy i działania, które pozwolą ograniczyć i niwelować to niekorzystne zjawisko.

- W Gdańsku nie ma zgody na agresję, na przemoc psychiczną czy fizyczną wobec kogokolwiek. Czas się nauczyć, że problemy, także emocjonalne, należy rozwiązywać w inny, cywilizowany sposób – podsumowuje Kowalczuk.

Dotacja w wysokości 95 tys. zł to część wartości całego projektu, który wynosi 127 tys. zł. Wkład MOPR stanowi 32 tys., zaś 95 tys. pochodzi z resortu rodziny. Realizacja założeń dokumentu potrwa do końca tego roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.