PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdańsk chce przeciwdziałać dyskryminacji i nietolerancji

  • pt    20 maja 2016 - 13:35
Gdańsk chce przeciwdziałać dyskryminacji i nietolerancji

W Gdańsku nie ma zgody na nietolerancję i dyskryminację ludzi względem koloru skóry, wyznania, orientacji seksualnej i z każdego innego powodu - mówią w magistracie (fot.pixabay)

W Gdańsku, przy prezydencie miasta powstaje pierwsza w Polsce, Rada do spraw przeciwdziałania dyskryminacji i związanej z nią nietolerancji.
- W Gdańsku nie ma zgody na nietolerancję i dyskryminację ludzi względem koloru skóry, wyznania, orientacji seksualnej i z każdego innego powodu – podkreślał Piotr Kowalczuk zastępca prezydenta ds. polityki społecznej podczas spotkania informującego o pracach nad powołaniem Rady do spraw przeciwdziałania dyskryminacji i związanej z nią nietolerancji.

Pomysłodawczynią rady jest Beata Dunajewska przewodnicząca Komisji Spraw Społecznych i Ochrony Zdrowia.

- Do prac w Radzie pragniemy zaprosić m.in. organizacje pozarządowe, psychologów, religioznawców oraz osoby, które, na co dzień pracują z osobami doświadczającymi zachowań przemocowych – mówi Beata Dunajewska.

 Grono ekspertów będzie:                                

* monitorować, obserwować i analizować zjawiska, których przyczyny mogą wynikać z nietolerancji wobec mniejszości;

* reagować, czyli podejmowali działania przez instytucje oraz organizacje pozarządowe;

* świadczyć, czyli dawać dobry przykład, wspierając działania innych osób i instytucji;

* edukować, czyli kształcić, wychowywać, promować postawy poprzez organizowanie konferencji, szkoleń, warsztatów;

* dbać o dobre imię Miasta wolności i solidarności, podstawowych wartości, które łączą każdego, kto wiąże z naszym Miastem swoją przyszłość.

- Pełny skład rady, ramy jej działania i programy zostaną wypracowane we współpracy z instytucjami i organizacjami zajmującymi się działaniami na rzecz tolerancji. Chcielibyśmy, by pełną zdolność do działania rada osiągnęła już z początkiem września 2016 r – podkreśla Piotr Kowalczuk zastępca prezydenta.

 

 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.