PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdańsk. Jeden mieszkaniec zablokował budowę przedszkola

  • JL    17 maja 2016 - 10:14
Gdańsk. Jeden mieszkaniec zablokował budowę przedszkola

Tak ma wyglądać przedszkole przy ul. Damroki w Gdańsku. Fot. Mat. prasowe

Na gdańskim Jasieniu planowano wybudowanie publicznego przedszkola, ale protestowali mieszkańcy.
Placówka na pewno nie zostanie otwarta we wrześniu 2016 roku. Rodzice muszą szukać opieki dla dzieci gdzie indziej. Mają w tym pomóc pracownicy magistratu.

Na Jasieniu nie ma ani jednego samorządowego przedszkola, a dzielnica szybko się rozwija, przyciągając dużo młodych małżeństw z małymi dziećmi. Mieszka tu około tysiąca maluchów w wieku przedszkolnym.

Przedszkole przy ul. Damroki w Gdańsku miało zostać otwarte we wrześniu tego roku. Ma to być nowoczesny, energooszczędny, wykonany w przyjaznej dla środowiska technologii budynek. W placówce opiekę znajdzie 250 małych gdańszczan.

W trakcie rekrutacji w marcu 2016 r.urzędnicy dowiedzieli się, że kilku mieszkańców Jasienia protestuje przeciw budowie. Obawiają się m.in. wzmożonego ruchu samochodowego przy ul. Damroki i tego, że nowy obiekt zasłoni im dotychczasowy widok z okien.

Na wstrzymanie naboru do nowej placówki było już za późno. Urzędnicy mieli nadzieję, że uda się dojść do porozumienia. Odbyło się kilka spotkań w tej sprawie, ale na podpisanie nie zgodził się. jeden mieszkaniec. Sprawa trafiła do Samorządowego Kolegium Odwoławczego.

Urzędnicy będą proponować rodzicom miejsca dla przedszkolaków w innych obiektach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.