PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdańsk: Karta Mieszkańca strzałem w dziesiatkę

  • JS    16 listopada 2017 - 21:43
Gdańsk: Karta Mieszkańca strzałem w dziesiatkę
Karta Mieszkańca cieszy się ogromną popularnością już od początku. 10 tysięcy wniosków wpłynęło - kart odebrano prawie 500. Nz. punkt składania wniosków o Kartę Mieszkańca w Urzędzie Miejskim w Gdańsku (Fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl)

Po pierwszym dniu od rozpoczęcia projektu „Karta Mieszkańca” już wiadomo, że to był strzał w dziesiątkę. Stan na godz. 11 w czwartek, 16 października, 2017 r., to 10 tysięcy złożonych wniosków. A chętnych będzie dużo więcej, bo skorzystać z przywilejów Karty mogą nie tylko mieszkańcy Gdańska - wystarczy np. płacić tu podatki lub opłacać media.
Odebrano już 446 Kart Mieszkańca, a wniosków o jej wydanie złożono 10 tys. To stan na czwartek, 16 listopada 2017 r., o godz. 11. Zaledwie dwie godziny wcześniej wniosków wpłynęło 9 tys. A to dopiero pierwszy dzień od uruchomienia projektu.

- Dzięki systemowi weryfikacyjnemu, wiemy dokładnie ile złożono wniosków i ile wydano kart - mówi Michał Brandt z Gdańskiej Organizacji Turystycznej, która przygotowała Kartę Mieszkańca. - Sukces jest ogromny, jesteśmy pod wrażeniem! Będziemy robić domówienie kart - już wiemy, że potrzebne jest co najmniej drugie tyle, ile przygotowaliśmy na pierwszy rzut. Będziemy reagować na bieżąco.

Karta w tej chwili uprawnia do bezpłatnego skorzystania raz w roku (każdego roku, bo Karta Mieszkańca to projekt wieloletni!) z 10. atrakcji: Europejskiego Centrum Solidarności, Centrum Hewelianum, Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego, wieży Bazyliki Mariackiej, jednej z pływalni Gdańskiego Ośrodka Sportu, Lodowiska Miejskiego na Placu Zebrań Ludowych, Muzeum Bursztynu - oddziału Muzeum Historycznego Miasta Gdańska, Pałacu Opatów - oddziału Sztuki Nowoczesnej Muzeum Narodowego w Gdańsku, Muzeum Archeologicznego: Domu Przyrodników oraz Piwnicy Romańskiej i uczestniczenia w meczu Lechii Gdańsk.

Oferuje posiadaczom również rabaty u komercyjnych partnerów, takie jak zniżki na usługi, rekreacje i zakupy.

A to nie koniec. - Będziemy rozwijać ten projekt, bo takie jest jego założenie, on ma być „żywy”. Prowadzimy już rozmowy z kolejnymi podmiotami, żeby jak najszybciej włączyć je do projektu. Będziemy na bieżąco informować, jakie nowe atrakcje się pojawią i jacy nowi partnerzy się dołączą - mówi Michał Brandt.

Ale taka karta to korzyści nie tylko dla mieszkańców, ale i dla miasta. Gdańska Organizacja Turystyczna jest przekonana, że projekt wpłynie na zwiększenie zainteresowania gdańskimi atrakcjami i zabytkami.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • życzliwa, 2017-11-17 09:49:30

    Do Hypatia: chodzi o rozliczanie się z podatku dochodowego w urzędzie skarbowym w Gdańsku, a do tego nie trzeba być zameldowanym, tylko mieszkańcem "skorzystać z przywilejów Karty mogą nie tylko mieszkańcy Gdańska - wystarczy np. płacić tu podatki lub opłacać media"
  • Hypatia, 2017-11-17 02:37:41

    Brawo!!! Zazdroszczę, że nie jestem zameldowana w Gdańsku. Ale może jako osoba mieszkająca i działająca w Gdańsku będę mogła ubiegać się o taką kartę. A jak dołączą się przybytki kultury i sztuki, to już my emeryci będziemy bardzo szczęśliwi.