PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdańsk, Muzeum II Wojny Światowej: Radni PO bronią placówki

  • MN    21 kwietnia 2016 - 11:19
Gdańsk, Muzeum II Wojny Światowej: Radni PO bronią placówki

Gmach Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. (fot. youtube)

• Ważą się losy Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Minister kultury chce połączyć obiekt z inną placówką, co nie podoba się ani władzom miasta, ani radnym.
• Klub radnych PO mówi wprost o likwidacji muzeum. Radni złożą na ręce przewodniczącego rady miejskiej projekt apelu w tej sprawie.
Minister kultury Piotr Gliński ogłosił projekt połączenia powstającego w Gdańsku Muzeum II Wojny Światowej z planowaną placówką na Westerplatte i utworzenia Muzeum Westerplatte i Wojny 1939.

Gdańscy samorządowcy uznali, że połączenie dwóch placówek może w istocie doprowadzić do likwidacji muzeum poświęconego drugiej wojnie światowej. W tej sprawie zareagowali również gdańscy radni Platformy Obywatelskiej.

Czytaj też: Muzeum II Wojny Światowej. Opowiadają bzdury?

- Jesteśmy świadkami likwidacji niemal gotowego, mającego zostać otwartym na przełomie roku, Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku – oznajmiła Aleksandra Dulkiewicz, przewodnicząca klubu radnych PO. I dodała: - Gdańscy radni Platformy Obywatelskiej przygotowali projekt apelu w tej sprawie, który zostanie złożony u przewodniczącego rady miasta w czwartek (21 kwietnia).

Czytaj też: Gdańsk zbulwersowany decyzją ministra Piotra Glińskiego

Przypomnijmy, wcześniej prezydent Gdańska Paweł Adamowicz napisał list do ministra Piotra Glińskiego, licząc na rozmowę. Jednocześnie podkreślił, że muzeum powstało na działce podarowanej przez miasto, więc prezydent ma prawo decydować, na co ten grunt zostanie przeznaczony.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: