PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdańsk: nadzwyczajna sesja w sprawie in vitro

  • KDS    5 czerwca 2017 - 09:12
Gdańsk: nadzwyczajna sesja w sprawie in vitro
W poniedziałek (5 czerwca) gdańscy radni pochylą sie nad projektem dofinansowania in vitro (fot. gdansk.pl)

Gdańscy radni kolejny raz zajmą się sprawą finansowania przez miasto metody in vitro. W związku z tym w poniedziałek (5 czerwca) odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miasta. Podjęcie uchwała w sprawie przyjęcia i dofinansowywania metody in vitro będzie wyłącznie formalnością. Już raz radni byli na tak.
Sprawa dofinansowywania gdańszczanom zabiegów in vitro ciągnie się od końca lutego 2017. Wtedy po raz pierwszy rajcy pochylili się nad tym pomysłem. Uchwałę poparło 16 radnych, 13 było przeciw, a jedna osoba wstrzymała się od głosu.

Jednak po kilku tygodniach od przyjęcia dokumentu, został on unieważniony przez Wojewodę Pomorskiego. Swoją decyzję tłumaczył on brakiem opinii Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji. Miasto uchwałę przesłało do zaopiniowania. Kilka dni temu otrzymało od AOTMiT pozytywną odpowiedź.

Teraz nad projektem znów pochylą się rajcy. Zgodnie z założeniami gdańskiego programu ze wsparcia skorzystać będą mogły osoby, które płacą podatki w Gdańsku, zarówno pary formalne jak i nieformalne.

Dofinansowanie wyniesie do 5 tys. złotych (do 80 proc. kosztu) do każdej z trzech możliwych w programie prób. Budżet programu to 1,1 mln złotych rocznie, który umożliwić ma wykonanie około 200 procedur. Ma on być realizowany w latach 2017-2020. 

Nadzwyczajna sesja rozpocznie się o godz. 12. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.