PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdańsk. Nowa jakość pracy socjalnej

  • JL    18 lipca 2016 - 10:35
Gdańsk. Nowa jakość pracy socjalnej

Gdański MOPR realizuje projekt pilotażowy, którego celem jest rozdzielenie pracy socjalnej od świadczeń. Fot. Pixabay.com

Gdański MOPR realizuje projekt pilotażowy, którego celem jest rozdzielenie pracy socjalnej od świadczeń.
Projekt realizowany jest w dwóch centrach pracy socjalnej i obejmie 1800 rodzin.

Oddzielenie pracy socjalnej od przyznawania świadczeń pozwoli na skuteczniejszą pomoc rodzinom w ich trudnej sytuacji życiowej. Pracownik prowadzący pracę socjalną skoncentruje się na zaangażowaniu rodziny i jej otoczenia w proces poszukiwania i wdrażania adekwatnych rozwiązań zgłaszanych problemów.

Zespół pracowników socjalnych pracuje z rodzinami, które potrzebują kompleksowego wsparcia w zakresie rozwiązywania problemów opiekuńczo-wychowawczych, zaspokojenia potrzeb w zakresie prowadzenia gospodarstwa domowego i bezpieczeństwa socjalnego. Pracownicy socjalni mają do dyspozycji różnych specjalistów, między innymi psychologa, asystenta rodziny, psychiatrę i prawnika. Ponadto współpracują z różnymi instytucjami, z organizacjami pozarządowymi i wolontariuszami.

– Pomoc społeczna w polityce społecznej to instytucja odgrywająca znaczącą rolę w zabezpieczaniu potrzeb mieszkańców Gdańska w przezwyciężaniu trudnych sytuacji życiowych – uważa zastępca prezydenta ds. polityki społecznej Piotr Kowalczuk.

Poza zadaniami wynikającymi z ustawy o pomocy społecznej gdański MOPR realizuje również zadania związane z kompleksowym wsparciem rodziny czy działania wspierające dla rodzin wielodzietnych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: