PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdańsk, Paweł Adamowicz: Śledztwo w sprawie oświadczeń prezydenta umorzone

  • pt    18 marca 2016 - 13:09
Gdańsk, Paweł Adamowicz: Śledztwo w sprawie oświadczeń prezydenta umorzone
Paweł Adamowicz (fot.gdansk.pl)

• Sąd Rejonowy w Gdańsku umorzył warunkowo śledztwo w sprawie oświadczeń majątkowych prezydenta Gdańska.
• Paweł Adamowicz zapłaci 40 tys. zł na cele społeczne.
Śledztwo dotyczyło zarzutów podania w oświadczeniach majątkowych nieprawdziwych danych, dotyczących posiadanych zasobów pieniężnych oraz nieruchomości. Postawiła je prezydentowi Gdańska, w ub. roku Prokuratura Apelacyjna w Poznaniu.

- Dzisiaj na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Gdańsku warunkowo umorzył postępowanie w sprawie niepełnych danych w moich oświadczeniach majątkowych. Od początku śledztwa mówiłem, że wszystko polegało na pomyłce. Dzisiejsza decyzja Sądu Rejonowego potwierdza to. Dziękuję wszystkim gdańszczanom, którzy w ciągu wielu miesięcy nagłaśniania tej sprawy przez opozycję i media nie zwątpili w moją uczciwość - napisał prezydent Gdańska w liście rozesłanym do mediów.

Adamowicz miał w oświadczeniach majątkowych z lat 2010-2012 zataić fakt posiadania dwóch mieszkań oraz podawać niższe niż w rzeczywistości oszczędności, którymi ma dysponować.

Prokuratura wniosła do sądu o umorzenie postępowania ponieważ uznała, że chociaż Adamowicz nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów, to wyraził żal. Przyznał, że się pomylił, jego wyjaśnienia pokrywały się przy tym z zebranym materiałem dowodowym.

Sąd przychylił się także do wniosku prokuratury w sprawie nałożenia na Adamowicza kary finansowej w wysokości 40 tys. złotych.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • A Prezes Jarosław?:), 2016-03-18 18:50:38

    Do pomyłkowicz: zapytaj dlaczego Doktor Prawa Prezes Kaczyński w takim samym oświadczeniu zapomniał wPiSać 400 tys. zł. i sprawę umorzono :) Jak tak światły umysł, taki mądry człowiek prowadzący Polskę ku słońcu mógł tak się pomylić, przeoczyć prawie pół miliona? :)
  • pomyłkowicz, 2016-03-18 14:47:05

    Warunkowe umorzenie to jest UKARANIE na okres próby i wyrównanie szkód wyrządzonych PRZESTĘPSTWEM. Rzekome "pomyłki" Adamowicza są żałosne, bo jak można się pomylić o dwa mieszkania i miliony ? To się nadaje tylko do zlikwidowanych "Szpilek" i "Karuzeli".