PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdańsk. Paweł Adamowicz złożył skargę do Rady Etyki Mediów

  • pt    28 września 2017 - 18:02
Gdańsk. Paweł Adamowicz złożył skargę do Rady Etyki Mediów
Zdecydowałem się na złożenie skargi do Rady Etyki Mediów – mówi prezydent Paweł Adamowicz.

Napastliwe zachowanie, agresja i terror słowny, brak obiektywizmu i manipulowanie przekazem to niektóre z zarzutów postawionych pracownikowi Telewizji Polskiej Łukaszowi Sitkowi, w złożonej przez Pawła Adamowicza skardze do Rady Etyki Mediów.
 - Napastliwe działania prowadzone w ostatnich dniach przez Łukasza Sitka, pracownika redakcji TVP Info, znalazły kumulację 14 września, kiedy zostałem przez niego zaatakowany po wyjściu z posiedzenia Komisji Śledczej w Warszawie. Biorąc pod uwagę konsekwentne, napastliwe i agresywne zachowanie, prezentowany przez niego skrajny brak obiektywizmu i stronniczość zdecydowałem się na złożenie przeciwko niemu skargi do Rady Etyki Mediów – mówi prezydent Paweł Adamowicz.

O sprawie prezydent pisał na swoim profilu społecznościowym.

Według Adamowicza i wielu komentatorów prezentowany przez pracownika Telewizji Polskiej Łukasza Sitka poziom pracy dziennikarskiej pozostaje w sprzeczności z szeregiem zasad etycznych obowiązujących dziennikarzy, takich jak: zasada obiektywizmu, uczciwości, szacunku i tolerancji oraz zasada pierwszeństwa dobra odbiorcy.

Hanna Kordalska-Rosiek, dziennikarka TVP3 Gdańsk i przewodnicząca związku zawodowego w telewizji określiła działalność Sitka mianem "brudnego dziennikarstwa".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.