PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdańsk: Paweł Golak nowym szefem Centrum Hewelianum

  • AT    2 marca 2018 - 06:52
Gdańsk: Paweł Golak nowym szefem Centrum Hewelianum
Paweł Golak (fot.mat.pras)

Paweł Golak został nowym dyrektorem Centrum Hewelianum. Na tym stanowisku zastąpi Przemysława Guzowa - obecnie dyrektora Gdańskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych.
Paweł Golak jako nowy dyrektor Centrum Hewelianum podejmie takie wyzwania jak adaptacja Wozowni, Domu Zdrojowego czy budowa Planetarium.

– Przed nowym dyrektorem stawiamy nie tylko wymagania merytoryczne, takie jak przygotowanie nowego programu działań edukacyjnych i komercyjnych, ale i wymagania inwestycyjne. Poprowadzi on proces budowy Planetarium o wartości ponad 21 milionów złotych, a także rewaloryzację i adaptację Wozowni Artyleryjskiej, Domu Zdrojowego, Zespołu Bożego Ciała – mówi Aleksandra Dulkiewicz, zastępca prezydenta ds. polityki gospodarczej.

– Praca w Centrum Hewelianum to wyzwanie, z którego podjęcia bardzo się cieszę. Jest ono szczególne – atrakcyjne ze względu na możliwość kreowania zarówno przestrzeni mojego rodzinnego miasta, jak i – co dla mnie ważne – mojego doświadczenia zawodowego. Idea czynienia Gdańska miastem nowoczesnym i otwartym dla przybywających tu turystów oraz przyjaznym dla gdańszczan jest mi bardzo bliska. Jestem przekonany, że rozwój Centrum Hewelianum wpisuje się w tę ideę – mówi Paweł Golak, nowy dyrektor Centrum Hewelianum.

Nowy dyrektor od 2007 r. był związany z Europejskim Centrum Solidarności. Pracował tam jako zastępca dyrektora ds. muzealno-archiwalnych i biblioteki oraz pełnił obowiązki zastępcy dyrektora ds. finansowych i administracji. Kierował także zespołami przygotowującymi i realizującymi projekty Wystawy Stałej i Wydziału Zabaw – przestrzeni edukacyjnej dla dzieci.

Wcześniej pracował w Narodowym Muzeum Morskim i Archiwum Państwowym w Gdańsku. W 2015 roku został odznaczony Brązowym Medalem „Zasłużony dla Kultury Polskiej Gloria Artis”.

W konkursie na dyrektora Centrum Hewelianum zgłosiło się 6 kandydatów, z czego jeden nie spełniła niezbędnych wymogów formalnych. Pozostałe osoby zostały zaproszone na rozmowy kwalifikacyjne. Najlepszy okazał się Paweł Golak.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.