PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdańsk: Prezydent Paweł Adamowicz na inspekcji w Osowej

  • JL    13 kwietnia 2016 - 09:44
Gdańsk: Prezydent Paweł Adamowicz na inspekcji w Osowej
Paweł Adamowicz podczas spaceru gospodarskiego w Osowej. Fot. Gdańsk.pl (Grzegorz Mehring)

Paweł Adamowicz podczas spaceru gospodarskiego sprawdzał potrzeby i problemy mieszkańców dzielnicy Osowa w Gdańsku.
W spacerze uczestniczyli też miejscy urzędnicy. Prezydent oglądał ulicę Wodnika, na której panuje duży ruch samochodowy, a nie ma pobocza, chodnika i oświetlenia.

Teren ten, za zabudowaniami na wysokości jaru, nie należy jednak do miasta, lecz do kolei. Ale dzięki porozumieniu PKP i miasta możliwy jest tędy przejazd pojazdów.

Prezydent Adamowicz podkreślił, że sprawy własnościowe tego terenu trzeba uregulować. Miasto chce go nabyć. Potrzebny jest jednak miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Sprawdzeniem formalności mają się zająć w najbliższym czasie miejscy urzędnicy.

Radni dzielnicy zwrócili uwagę na pobliski jar. Podkreślali, że okoliczni mieszkańcy chętnie z niego korzystają, głównie w celach rekreacyjnych, a wielu marzy o ciągu pieszo-rowerowym w tym miejscu. Prezydent przyznał, że pomysł jest świetny. Jeżeli kolej zgodzi się na zagospodarowanie tego terenu, miasto najprawdopodobniej podejmie się wówczas realizacji inwestycji.

Gdańsk przygotowuje się do wielkiego programu miejskiego mającego na celu zapewnienie oświetlenia na wszystkich ulicach miasta w ciągu dwóch, trzech lat oraz do kontynuacji programu odwodnienia miejskich ulic w ramach projektu „Ochrona wód Zatoki Gdańskiej”, z którego może pozyskać środki unijne na realizację inwestycji.

Jeżeli te uda się zdobyć, prace związane z odwodnieniem przeprowadzone zostaną m.in. na fragmencie ul. Wodnika, ul. Koziorożca z fragmentem ul. Niedziałkowskiego i ul. Nowy Świat, ale tej budowanej w nowym śladzie. W tym roku prace odwodnieniowe i ułożenie płyt zaplanowano na ul. Keplera.

Mieszkańcy Osowej mogą się spotkać 21 kwietnia z prezydentem Pawłem Adamowiczem w ramach cyklu „Twoja dzielnica – Twój Gdańsk” w Szkole Podstawowej nr 81 przy ul. Siedleckiego 14. Początek o godz. 17.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.