PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdańsk przygotowany na program Rodzina 500+

  • JL    14 marca 2016 - 08:00
Gdańsk przygotowany na program Rodzina 500+
Gdańsk jest dobrze przygotowany do programu Rodzina 500+. Fot. Pixabay.com

Gdański samorząd opracował kompleksową metodę wykonania rządowego zadania. Obecnie wszystko jest dopinane na ostatni guzik.
W Gdańsku z programu Rodzina 500+ skorzysta od 20 do 23 tys. rodzin (43 -48 tys. dzieci). Przewiduje się, że roczny budżet na realizację zadania w naszym mieście wyniesie 250-280 mln zł.

Świadczenie wychowawcze w Gdańsku będzie wypłacał Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Od pierwszego kwietnia rozpocznie się przyjmowanie wniosków od osób zainteresowanych korzystaniem z programu Rodzina 500+.

Ośrodek przygotował wiele przyjaznych dla mieszkańców sposobów składania wniosków. Zostanie uruchomionych 18 punktów, gdzie będzie można złożyć wnioski..

Premier Beata Szydło spotka się 14 marca w Warszawie z prezydentami miast i wojewodami, by porozmawiać o przygotowaniach do wypłaty pieniędzy rodzinom objętym programem Rodzina 500 +.

Beata Szydło chce się upewnić, czy największe samorządy w kraju poradzą sobie organizacyjnie – jako pośrednik – z wypłatą pieniędzy przekazanych na realizację programu Rodzina 500+ przez Skarb Państwa.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.