PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdańsk: Śledztwo ws. niedopełnienia obowiązków w urzędzie miasta

  • PAP/JS    13 lipca 2017 - 20:44
Gdańsk: Śledztwo ws. niedopełnienia obowiązków w urzędzie miasta
W czwartek na terenie gdańskiego urzędu miasta funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego realizowali zlecone przez prokuratora czynności, (fot. mat. CBA)

Gdańska Prokuratura Okręgowa nadzoruje śledztwo w sprawie niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy Wydziału Skarbu Urzędu Miasta w Gdańsku. W czwartek (13 lipca) funkcjonariusze CBA zabezpieczyli dokumenty w tej sprawie. Magistrat nie komentuje tych informacji.
Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk poinformowała w komunikacie, że prokuratura "nadzoruje śledztwo w sprawie nieumyślnego naruszenia obowiązków przez funkcjonariuszy Wydziału Skarbu Urzędu Miasta Gdańska". Wyjaśniła, że miało to tego dojść poprzez "naruszenie dyscypliny finansów publicznych w związku z zaniechaniem dochodzenia w terminie roszczenia należnego Gminie Gdańsk".

Podała, że chodzi o czyn z art. 231 § 1 i 3 k.k. mówiący o tym, że "funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3".

Poinformowała, że śledztwo w tej sprawie zostało wszczęte 3 marca 2017 roku w związku z zawiadomieniem Regionalnej Izby Obrachunkowej w Gdańsku.

Rzeczniczka podała, że w czwartek na terenie gdańskiego urzędu miasta funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego realizowali zlecone przez prokuratora czynności, m.in. zabezpieczano dokumenty związane z przedmiotem postępowania. Zaznaczyła, że "czynności te są jednymi z wielu zleconych przez prokuratora w tej sprawie".

Rzeczniczka prezydenta Gdańska Magdalena Skorupka-Kaczmarek powiedziała, że urząd miejski sprawy nie komentuje. Odesłała do CBA i prokuratury.

O sprawie jako pierwsze poinformowało RMF FM. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.