PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdańsk uczy seniorów samoobrony

  • PAP/JS    22 lutego 2018 - 23:33
Gdańsk uczy seniorów samoobrony
Podczas inauguracji programu 'Wiem, znam, działam - Bezpieczny Senior' seniorzy przyglądali się, czego będą uczyć się przez najbliższe miesiące (Fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl)

Kilkunastu gdańskich seniorów rozpoczęło zajęcia w ramach programu samoobrony przygotowanego przez Straż Miejską w Gdańsku.
Organizowany przez Straż Miejską w Gdańsku program profilaktyczno-edukacyjny „Wiem, Znam, Działam - Bezpieczny Senior” ruszył w 2012 roku. W tym roku odbywa się kolejna edycja - jak tłumaczą strażnicy z Referatu Profilaktyki, zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców.

Celem zajęć jest aktywizacja osób starszych oraz zwiększenie ich świadomości na temat różnych zagrożeń i nauka właściwych reakcji. Uczestnicy spotkań mogą w ten sposób poszerzyć swoją wiedzę zarówno z zakresu bezpieczeństwa, jak i prawa.

Co najważniejsze, dzięki programowi, pod okiem strażniczki miejskiej z uprawnieniami instruktora judo, seniorzy poznają metody postępowania w sytuacjach niebezpiecznych oraz podstawy technik samoobrony w sytuacjach i miejscach zagrożenia bezpieczeństwa osobistego.

Program obejmuje 15 spotkań. Zajęcia są bezpłatne, odbywają się w IV Liceum Ogólnokształcącym w Gdańsku, począwszy od czwartku, 22 lutego. Grupa jest zamknięta - zapisy trwały do 16 lutego 2018 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.