PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdańsk: Wyrok w sprawie prezydenta Adamowicza zapadnie 1 grudnia

  • PAP/GP    24 listopada 2016 - 13:19
Gdańsk: Wyrok w sprawie prezydenta Adamowicza zapadnie 1 grudnia
W marcu 2016 r. Sąd Rejonowy w Gdańsku warunkowo umorzył postępowanie przeciwko Adamowiczowi. (fot.:twitter.com/adamowiczpawel)

1 grudnia Sąd Okręgowy w Gdańsku ogłosi wyrok w procesie odwoławczym prezydenta miasta Pawła Adamowicza dotyczącym nieprawdziwych danych w jego oświadczeniach majątkowych z lat 2010-2012.
W czwartek odbyła się rozprawa odwoławcza w tej sprawie. Z uwagi na jej zawiłość przewodnicząca składu sędziowskiego Marzena Albrecht poinformowała, że wydanie orzeczenia zostanie odroczone do 1 grudnia.

Samorządowiec z rekomendacji Platformy Obywatelskiej, posiadając już pięć mieszkań i dwie działki, nie wpisał do oświadczeń dwóch kolejnych zakupionych lokali mieszkalnych, w jego oświadczeniach nie zgadzały się też dane dotyczące zgromadzonych oszczędności.

W marcu 2016 r. Sąd Rejonowy w Gdańsku warunkowo umorzył postępowanie przeciwko Adamowiczowi w tej sprawie. Wniosek o warunkowe umorzenie postępowania na okres dwóch lat próby oraz zasądzenia od prezydenta Gdańska świadczenia w wysokości 40 tys. zł złożyła w grudniu 2015 r. prowadząca śledztwo w tej sprawie Prokuratura Apelacyjna w Poznaniu. Przystając na propozycje śledczych, sąd uznał, że wina i społeczna szkodliwość zarzucanych prezydentowi czynów nie są znaczne, a także nie ma podstaw do uznania, że działał on z zamiarem bezpośrednim popełnienia przestępstwa.

Polecenie złożenia apelacji na niekorzyść Adamowicza wydał jednak poznańskim prokuratorom dyrektor Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej, uznając, że wcześniejszy wniosek o warunkowe umorzenie postępowania opierał się na błędnej ocenie stopnia zawinienia i społecznej szkodliwości czynów zarzucanych prezydentowi Gdańska.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • Aliszer, 2017-01-28 21:10:30

    Zamknąć do kryminału tych złodziei i to na parę lat, oraz odebrać im majątki.
  • koks, 2016-11-30 22:25:27

    Oszust, kłamca, despota...powinien zgnić z cwelami w jednej celi.