PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdański Fundusz Senioralny: Sposób na realizację pasji seniorów

  • PAP/JL    6 kwietnia 2016 - 07:44
Gdański Fundusz Senioralny: Sposób na realizację pasji seniorów

W Gdańsku seniorzy mogą pozyskać pieniądze na realizację swoich pasji i integrację środowiska. Fot. Pixabay.com

Trwa nabór wniosków do Gdańskiego Funduszu Senioralnego, w ramach którego starsi mieszkańcy mogą pozyskać środki na realizację swoich pasji i integrację środowiska.
Projekt ma służyć aktywizacji miejscowych seniorów, a realizuje go Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku, które środki na ten cel pozyskało z grantów przyznawanych przez lokalny samorząd organizacjom pozarządowym.

Przedsięwzięcie skierowane jest do mieszkańców Gdańska, którzy ukończyli 60 lat. Aby pozyskać dofinansowanie w wysokości maksymalnie 500 zł, wystarczy zaangażować w dany projekt co najmniej pięciu seniorów, wypełnić wniosek dostępny na stronie internetowej www.kiwi.org.pl i – po wypełnieniu – dostarczyć go do 15 kwietnia do Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku, mającego siedzibę w Europejskim Centrum Solidarności. Środki zostaną rozdzielone w ramach konkursu, którego wyniki zostaną ogłoszone 22 kwietnia.

– Pozyskane fundusze seniorzy mogą wydać dosłownie na wszystko, byle tylko dana inicjatywa aktywizowała starsze pokolenie i była działaniem prospołecznym – mówi Agnieszka Buczyńska koordynująca projekt w Regionalnym Centrum Wolontariatu w Gdańsku.

Centrum prowadzi przedsięwzięcie już kolejny rok z rzędu. Kolejne edycje pokazały, że seniorzy potrafią mieć bardzo ciekawe pomysły.

– W ubiegłym roku w jednej z dzielnic kilku seniorów utworzyło grupę, która postanowiła pomagać innym w drobnych naprawach. Uzyskane od nas fundusze potrzebne były na zakup niezbędnych narzędzi i materiałów – mówi Agnieszka Buczyńska.

Dodaje, że inna grupa seniorów postanowiła zorganizować duży dzielnicowy turniej brydżowy dla seniorów z Siedlc. – Z kolei na Zaspie był projekt, w ramach którego udało się wyciągnąć z domów na spotkania integracyjne grupę 50 seniorów, którzy przekroczyli 80. rok życia – informuje Agnieszka Buczyńska.

Inna grupa seniorów kupiła z pozyskanych środków materiały, które posłużą do organizacji różnego rodzaju warsztatów manualnych, krawieckich itp.

Pieniądze, jakie Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku pozyskało z samorządu pozwolą dofinansować 16 projektów zgłoszonych przez seniorów. W poprzednich edycjach Gdańskiego Funduszu Senioralnego zrealizowano w sumie 153 inicjatywy na łączną kwotę ponad 76 tys. zł, a tworzyło je 1378 seniorów z Gdańska.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.