PARTNER PORTALU
  • BGK

Glinojeck wybierze burmistrza w II turze

  • GP    12 czerwca 2017 - 13:58
Glinojeck wybierze burmistrza w II turze
Urząd miasta Glinojecka (fot. wikimedia.org/CC)

W walce o urząd burmistrza miasta i gminy Glinojeck zmierzą się w drugiej turze wyborów lokalnych Łukasz Kapczyński i Przemysław Iwański.
Powodem przedterminowej elekcji jest wygaszenie mandatu dotychczasowego włodarza gminy. Został skazany prawomocnym wyrokiem sądu.

Po niedzielnej (11 czerwca), pierwszej turze wyborów przedterminowych w gminie Glinojeck (miejscowość na północ od Warszawy) nie było rozstrzygnięcia. Przemysław Iwański i Łukasz Kapczyński będą walczyć jeszcze raz o stanowisko burmistrza. 

Jak zaznaczył portal regionalny ciechanowinaczej.pl, do urn poszła mniej niż połowa uprawnionych do głosowania mieszkańców.

Łukasz Kapczyński zdobył poparcie 1055 wyborców, co stanowi 35,4 proc. oddanych ważnych głosów a Przemysław Iwański zgromadził 844 głosy (28,3 proc.). Z osób, które w wyścigu o urząd jeszcze się liczyły należy wymienić Artura Wiśniewskiego. Obecny gospodarz wybierającej gminy przegrał z kandydatami, którzy zmierza się w II turze. Otrzymał 671 głosów (22,5 proc.).

W niedzielę do urn w poszło 3017 mieszkańców, którzy oddali 2980 głosów ważnych i 37 nieważnych. Frekwencja podczas pierwszej tury wyniosła 47,5 proc.

Decyzję, czy urząd burmistrza będzie piastował Kapczyński czy Iwański mieszkańcy podejmą w niedzielę 25 czerwca.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.