PARTNER PORTALU
 • BGK

Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego złożył dymisję

 • pt    16 grudnia 2015 - 16:42
Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego złożył dymisję
Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego Robert Dziwiński złożył rezygnację - fot.ginb.pl

Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego Robert Dziwiński złożył, za pośrednictwem Ministra Infrastruktury i Budownictwa Andrzeja Adamczyka, dymisję na ręce Prezes Rady Ministrów Beaty Szydło. Dymisja została przyjęła.
Jednocześnie, z dniem 16 grudnia 2015 r., do kierowania pracami Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego został wyznaczony dotychczasowy zastępca GINB Jacek Szer.

Będzie on kierował urzędem do momentu obsadzenia stanowiska GINB w drodze otwartego konkursu, przeprowadzonego zgodnie z zapisami ustawy prawo budowlane.

- Praca Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego przebiega bez zakłóceń. Nie są również przewidziane zmiany w terenowych strukturach architektoniczno-budowlanych i nadzorze budowlanym – powiedział Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk.

GINB jest powoływany przez Prezesa Rady Ministrów, spośród osób wyłonionych w drodze otwartego i konkurencyjnego naboru, na wniosek ministra właściwego do spraw budownictwa, planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz mieszkalnictwa.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (7)

 • Urząd to misja, 2017-11-02 01:44:25

  Do Kazio: Haha brawo! Niejednemu to towarzystwo zalazło za skórę, i w tym WINB w Gdańsku w w/w. dwóch osobach. Ale wszystko co się kiedyś zaczyna kiedyś się również kończy... Zaczekamy na odpowiednią chwilę, przynajmniej ja sobie zaczekam.
 • Kazio, 2017-01-11 21:31:28

  No i dobrze się stało, że GINB Robert Dziwiński złożył dymisję. Szkoda tylko, że Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego w Gdańsku i jego zastępczyni nie złożyli dymisji.Za mocno obrośli w piórka. Przyjdzie napewno i na nich czas.
 • gość, 2016-04-02 13:36:15

  wszystkie powiatowe inspektoraty zlikwidować bo to prywatne folwarki na usługach starostów