Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego złożył dymisję

Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego Robert Dziwiński złożył, za pośrednictwem Ministra Infrastruktury i Budownictwa Andrzeja Adamczyka, dymisję na ręce Prezes Rady Ministrów Beaty Szydło. Dymisja została przyjęła.
Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego złożył dymisję
Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego Robert Dziwiński złożył rezygnację - fot.ginb.pl

Jednocześnie, z dniem 16 grudnia 2015 r., do kierowania pracami Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego został wyznaczony dotychczasowy zastępca GINB Jacek Szer.

Będzie on kierował urzędem do momentu obsadzenia stanowiska GINB w drodze otwartego konkursu, przeprowadzonego zgodnie z zapisami ustawy prawo budowlane.

- Praca Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego przebiega bez zakłóceń. Nie są również przewidziane zmiany w terenowych strukturach architektoniczno-budowlanych i nadzorze budowlanym – powiedział Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk.

GINB jest powoływany przez Prezesa Rady Ministrów, spośród osób wyłonionych w drodze otwartego i konkurencyjnego naboru, na wniosek ministra właściwego do spraw budownictwa, planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz mieszkalnictwa.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (6)ZOBACZ WSZYSTKIE

No i dobrze się stało, że GINB Robert Dziwiński złożył dymisję. Szkoda tylko, że Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego w Gdańsku i jego zastępczyni nie złożyli dymisji.Za mocno obrośli w piórka. Przyjdzie napewno i na nich czas.

Kazio, 2017-01-11 21:31:28 odpowiedz

wszystkie powiatowe inspektoraty zlikwidować bo to prywatne folwarki na usługach starostów

gość, 2016-04-02 13:36:15 odpowiedz

Do życzliwy: powinni wszystkich pinb zwolnić a szczególnie w limanowej bo on tworzy swoje prawo i to bardz głupie ale godne jego profilu a cyganów sieboi

jon z limanowej , 2015-12-28 16:32:23 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE