PARTNER PORTALU
  • BGK

Gmina Lipowa: Wójt z absolutorium. Podjęto też uchwałę o nadaniu nazw ulicom

  • MN    24 czerwca 2016 - 14:53
Gmina Lipowa: Wójt z absolutorium. Podjęto też uchwałę o nadaniu nazw ulicom

Radni udzielili Janowi Górze absolutorium jednogłośnie (fot. mat.pras.)

• Jan Góra, burmistrz gminy Lipowa (woj. śląskie), otrzymał absolutorium za wykonanie budżetu w 2015 roku.
• Rusza jednocześnie nazewnictwo ulic w siennej. To jedna z ostatnich gmin w powiecie żywieckim, która nie miała nazw ulic.
W środę (22 czerwca) podczas sesji rady gminy w Lipowej, po zapoznaniu się ze sprawozdaniem z wykonania budżetu gminy, sprawozdaniem finansowym gminy Lipowa za poprzedni rok oraz opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej w Katowicach, rada gminy udzieliła wójtowi Janowi Górze absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2015 rok. Gratulacje w imieniu radnych przekazał wójtowi przewodniczący rady Andrzej Binda.

- Jednogłośne absolutorium, to dla mnie duża nobilitacja – powiedział Jan Góra. - Dziękuję radnym za te miesiące owocnej współpracy, bo tylko dzięki niej możliwa jest realizacja wielu ważnych działań w naszej gminie. Przed nami kolejny czas wytężonej pracy, ale wierzę, że właśnie dzięki tej udanej współpracy, sprostamy celom, które sobie wyznaczyliśmy - dodał.

A jednym z takich celów jest nadanie nazw ulicom Lipowej. Do tej pory była ona jedną z ostatnich gmin w powiecie, która nie posiadała nazw ulic. W trakcie środowej sesji rada gminy podjęła uchwałę o nadaniu nazw ulic we wsi Sienna. Uchwałę poprzedziły konsultacje z mieszkańcami.

Czytaj tez: Nowe ulice w gminie Siepraw

W następnej kolejności nazwy ulic mają zostać opracowane dla wsi Słotwina. Każdy właściciel posesji otrzyma zawiadomienie o nazwie ulicy i numerze domu. W kolejce czekają pozostałe sołectwa.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • Dorota, 2016-06-27 11:54:10

    Mam nadzieję, że po wsi Słotwina będzie Leśna