PARTNER PORTALU
  • BGK

Gmina Mirzec: W niedzielę wybory wójta

  • PAP/JS    19 lutego 2016 - 09:12
Gmina Mirzec: W niedzielę wybory wójta
W niedzielę, 21 lutego, odbędą się przedterminowe wybory wójta gminy Mirzec (woj. świętokrzyskie) (fot. Lukasz2/wikipedia/CC BY-SA 3.0)

· W niedzielę, 21 lutego, odbędą się przedterminowe wybory wójta gminy Mirzec (woj. świętokrzyskie).
· Premier Beata Szydło zarządziła przeprowadzenie głosowania w związku ze śmiercią poprzedniego wójta, Bogusława Nowaka.
·  Od 21 grudnia ub. r., decyzją premier, obowiązki wójta w Mircu pełni Dariusz Stachowicz (PiS), który wcześniej pracował w gminie jako zastępca wójta.
O mandat ubiega się sześciu kandydatów: Stachowicz, gminny radny Robert Gralec, wójt w kadencji 2010-2014 i gminny radny Marek Kukiełka (członek PSL), przewodniczący rady gminy Mirosław Seweryn (członek PSL, popierany w wyborach przez tę partię), Mirosław Niewczas i Kamil Pliszka.

Wszyscy startują z własnych komitetów wyborczych. Kampania wyborcza zakończy się w piątek o północy.

Uprawnionych do głosowania w gminie jest ok. 6 tys. 900 osób. Głosowanie będzie się odbywało w godz. 7-21 w dziewięciu lokalach wyborczych.

Wyborcy dostaną jedną kartę do głosowania, z uszeregowanymi w kolejności alfabetycznej nazwiskami kandydatów. Można zagłosować tylko na jednego z nich. Aby głos był ważny, trzeba postawić znak X w kratce przy nazwisku jednego kandydata (linie muszą się przecinać w kratce).

Jak przypomniał w rozmowie z PAP dyrektor kieleckiej Delegatury Krajowego Biura Wyborczego Adam Michcik, jeżeli żaden a ubiegających się o mandat wójta nie otrzyma w niedzielnym głosowaniu ponad połowy ważnie oddanych głosów, 6 marca odbędzie się druga tura głosowania. Weźmie w niej udział dwóch kandydatów, którzy uzyskają największe poparcie w I turze.

Wójt Bogusław Nowak zmarł 28 listopada ub.r. w wieku 58 lat po ciężkiej chorobie. Pełnił funkcję wójta od 1990 r., z przerwą na lata 2010-2014.

Położoną w pow. starachowickim gminę Mirzec tworzy 10 sołectw, zamieszkiwanych przez 8,5 tys. osób.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.